Facebook Google+ Twitter

Eshee Downhill i jego rower

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-27 22:28

Kolarstwo grawitacyjne jest dyscypliną, która wciąga energicznych ludzi, często młodzież, pozwala realizować się i sprzyja.

"Lubię, kiedy wiatr smaga mnie setką", mówi Eshee, odpowiedzialny za turnieje downhillowe Śląska i Zagłębia. Offowe cykle zjazdów aDHd: nadpobudliwość wpisana w akrobatykę, przekładana czystą rywalizacją. Liga mistrzów.

Downhill to technika zjazdu z góry w warunkach naturalnych, downstairs - miejskich, podskoki freeride. Sport znany od 33 lat, odkąd po raz pierwszy zjechano w Kalifornii. Polskie oficjalne mistrzostwa Diverse Downhill Contest zrzeszają tysiące fanów. Imprezy w naszym regionie organizowane są cyklicznie przez cały sezon. Trasy wyznaczone to między innymi
tor w Wojewódzkim Parku Rozrywki, Wzgórze św. Doroty w Będzinie, Borowa Hill w Dąbrowie Górniczej, park w Milowicach i kamieniołom w Strzemieszycach. Zawodnicy przyjeżdżają z Warszawy, Wrocławia, Zawiercia i innych miast.

W zawodach może wziąć udział każdy, kto ma rower i lubi się ścigać. Średnia wieku od 15 wzwyż, płeć nie gra roli i choć przeważają mężczyźni, twarde dziewczyny też jeżdżą. Sonia z Bytomia jeździ drugi rok. Jako dziecko wjechała rowerem w mur, odtąd nie boi się niczego. "Zamiłowaniem do sportu zaraził mnie tata", mówi, "najpierw była to deskorolka, potem rower. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez jazdy. Freeride daje mi siłę, aby walczyć z problemami dnia codziennego". Sonia zajęła 12 miejsce ze wszystkich startujących w liczbie około 40 w jednej kategorii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.