Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30492 miejsce

Eskalator z okazji Dni Będzina

Maj i czerwiec to z pewnością ulubione miesiące zagłębiowskich miast. Właśnie w tym czasie miasta z tego regionu prześcigają się w pomysłach na najlepsze zorganizowanie dni miasta... W Będzinie weekend atrakcji szykuje się na 6 - 8 czerwca.

Zamek w Będzinie / Fot. www.bedzin.plZbliżający się weekend będzie bardzo gorący dla mieszkańców Będzina oraz gości odwiedzających miasto. Organizatorzy tegorocznych Dni Będzina zapraszają na koncerty zagranicznych i polskich gwiazd,
paradę historyczną i masę atrakcji związanych ze średniowiecznym rycerstwem. W dniu, który odbędzie się pod hasłem "Będzinianie dla Będzina" swoje umiejętności zaprezentują mieszkańcy.

Dla każdego coś miłego
W piątek, 6 czerwca organizatorzy zapraszają na godz. 18 na ulicę Sportową (teren przy szkole muzycznej), gdzie w ramach współpracy miasta z Radiem Eska odbędzie się Eskalator. Na imprezie zagrają takie gwiazdy jak September, Danzel, Carpe Diem czy PIN. Koncert zakończy się ok. godz. 23.

Sobota, 7 czerwca, to dzień zarezerwowany dla rycerzy. Jak co roku, tradycyjnie na zamku, odbędą sie turnieje rycerskie i koncerty muzyki dawnej. Będzie można spróbować specjałów tradycyjnej rycerskiej kuchni. Parada historyczna rozpocznie się o godz. 12. Wyruszy z placu kolei warszawsko-wiedeńskiej na zamek, gdzie będzie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie sesji rady miejskiej. Turnieje i koncerty potrwają do godz. 22. To nie koniec atrakcji. - Ok. godz. 22 przewidujemy małą niespodziankę dla wszystkich przybyłych gości, a w szczególności dla mieszkańców Będzina. Nie zdradzę jednak co to będzie, podpowiem tylko, że jest to związane z tegorocznymi obchodami 650-lecia Będzina - zdradza Barbara Stelmach, naczelnik wydziału kultury urzędu miasta w Będzinie.

Niedziela zarezerwowana jest dla młodych talentów i wykonawców będzińskich, stąd też hasło promujące ten dzień "Będzinianie dla Będzina". O godz. 14, na zamku rozpocznie się koncert najmłodszych mieszkańców będzinian, reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja. A o godz. 15.30 zostanie ogłoszony zwycięzca konkursu na "Piosenkę dla Będzina" oraz na najlepszy strój średniowieczny.

- Ósmego czerwca zachęcamy wszelkiego rodzaju stowarzyszenia jak i fundacje do zaprezentowania swojej działalności na stoiskach Forum Organizacji Pozarządowych - mówi Barbara Stelmach. Wieczorem wystąpią zespoły: Lert, Natanel i Komplikacja. Impreza zakończy sie wyjątkowo wcześnie już o godz. 20.30. Powód jest prosty - w tym dniu nasi rodacy grają pierwszy mecz w ramach Euro 2008.

Organizatorami Dni Będzina są Urząd Miejski i Ośrodek Kultury w Będzinie, Muzeum Zagłębia, Teatr Dzieci Zagłębia, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Radio Eska, które objęło patronat medialny nad imprezą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.