Facebook Google+ Twitter

E-spacer... również po Wodzisławiu Śląskim

Miasto Wodzisław Śląski, jako drugie w Polsce po Słupsku, wyszło naprzeciw internautom, tworząc wirtualny spacer po urokliwych miejscach.

autorem panoram jest Mariusz Młynarczyk http://www.2msystem.pl/wodzislaw/ / Fot. Radosław TypekWirtualny spacer po Wodzisławiu Śląskim jest pierwszym tego typu rozwiązaniem, które łączy kompleksowo dynamiczny plan miasta, wirtualne panoramy 360 st., wirtualny spacer, rejestr zabytków, jak i informacje ogólne o mieście. Niestety, niektóre miasta mają tylko kilka osobno wyświetlanych panoram, przeważnie niewidocznych w internecie z przyczyny braku zainstalowanych plug-in'ów.Autorem panoram jest Mariusz Młynarczyk z Krzeszowic.

E-wędrówka to innowacyjny pomysł, na który wpadł Michał Sobala – kierownik Biura Strategii, Promocju i Rozwoju wodzisławskiego magistratu. Zapytany skąd ten pomysł, odpowiedział : - Pokazanie miasta w trochę innym zwierciadle, to najlepsza wizytówka, spacer w postaci panoram pokaże najciekawsze, urokliwe zakątki miasta. W przyszłości będzie dodana wersja językowa - dodaje urzędnik.

Prezydent miasta, spytany czym nas jeszcze urzędnicy zaskoczą na stronie? - Wodzisław jest miastem rozwojowym, strona z Wodzikiem, Wirtualna Wycieczka, to dopiero początek… Wszystko przed nami - mówi Mieczysław Kieca, prezydent Wodzisławia. - Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć a nie odtwarzać… - dodaje. Zapraszamy wszystkich internautów do odwiedzenia portalu miasta i zakładki "Wirtualny spacer po mieście". Gratulujemy jeszcze raz pomysłu i zachęcamy inne miasta do „Wirtualnych wędrówek”.

www.wodzislaw-slaski.pl - ewycieczka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Przyjemna, edukacyjno-poznawcza wycieczka po mieście. Jakby jeszcze w tle cicho grały regionalne melodie było by przyjemiej. Brawo dla inspiratorów i twórców serwisu, brawo dla autora tekstu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.01.2008 15:09

(+) plusik dla autora i miasta

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.