Facebook Google+ Twitter

"Esperanza i jej święci" - recenzja książki M.A. Escandon

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-08 17:18

Książka z dużą dawką humoru, opowiadająca o młodej wdowie, która poszukuje swojej zaginionej córki. W swoich poszukiwaniach nie zapomina o ulubionym świętym - San Judas Tadeo, czyli świętym Judzie Tadeuszu.

 / Fot. Wyd. MuzaGłówna bohaterka opowieści Esperanza podejrzewa, że jej ukochana córka Blanca wcale nie umarła na zakaźną chorobę, jak poinformował ją lekarz w szpitalu. Przekonana jest, że lekarz ją okłamał. Kobieta nie mogąc pogodzić się ze śmiercią córki snuje domysły, że ona nie umarła, a została sprzedana.
Esperanzie objawia się św. Juda Tadeusz na brudnych od zacieków tłuszczu drzwiczkach piekarnika. Od tego momentu zaczynają się poszukiwania zmarłej córki.

Wdowa, która mieszka ze swoją najlepszą przyjaciółką Soledad, pewnego dnia pod przykryciem nocy udaje się na cmentarz. Postanawia sprawdzić, czy na pewno ciało jej córki znajduje się w grobie. W szpitalu nie pozwolono matce na ostatnie pożegnanie - tłumacząc to śmiercią z powodu choroby zakaźnej. Podczas swojej nocnej przygody na cmentarzu zostaje przegoniona przez stróża. Esperanza postanawia zrezygnować z pracy w sklepie i na własną rękę poszukać swojej córki Blanki. Kobieta bardzo pobożna często przychodzi do kościoła i spowiadając się rozmawia z ojcem Salvadorem. Cały czas wierzy, że czuwa nad nią San Judas Tadeo, święty od spraw beznadziejnych.

Tak pobożna kobieta zrobi wszystko by odnaleźć swoją ukochaną córeczkę. Swoje poszukiwania prowadzi "szlakiem" schronisk, burdeli i innych tego typu przybytków wierząc, że córka została uprowadzona przez osoby zajmujące się handlem żywym towarem. I tak akcja książki z małej meksykańskiej wioski przenosi się do hałaśliwych dzielnic i burdeli w Tijuanie. Udając się w tak długą drogę Esperanza zabiera do walizki i pudełka wszystkich swoich świętych. Przez co w jednym z domów publicznych zostaje bardzo lubiana przez klientów, gdyż przyciąga ich ołtarzyk jaki Esperanza ustawiła na swojej nocnej szafce. Kobieta nie zapomina o świętym, który objawił się jej na drzwiczkach kuchenki. Gdy tylko ma możliwość sprawdza czy św. Juda Tadeusz nie objawi się jej raz jeszcze.
Esperanza tak bardzo pobożna kobieta, która jest w stanie zrobić wszystko by odnaleźć swoją córkę, na swojej drodze znajduje Anioła.

Książka trochę bajkowa, pełna humoru, ukazująca jak wiele jest w stanie zrobić matka, by odszukać swoją ukochaną córkę, kończy się happy endem. Czyta się ją bardzo szybko, z tej racji też postanowiłem nie zdradzać zakończenia. I pozwolić by ci, którzy zdecydują się po nią sięgnąć sami przekonali się kim jest Anioł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.