Facebook Google+ Twitter

Estetyka piersi. Te zabiegi są coraz popularniejsze

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-08-16 14:43

Biust - kwintesencja kobiecości i jej główny atrybut. Jest ważny nie tylko dla mężczyzn, lecz przede wszystkim dla samych kobiet. Piękne i kształtne piersi to nie tylko satysfakcja, ale znaczne poczucie własnej wartości i pewność siebie.

- W każdym społeczeństwie istnieje pewna grupa kobiet niezadowolonych z wyglądu swoich piersi. To naturalne, że panie zwracają na nie szczególną uwagę. Piersi każdej kobiety są inne. Różnią się wielkością, kształtem, symetrią, a to wszystko sprawia, że przyczyn niezadowolenia może być wiele – uważa dr Dorota Żukowska, specjalista chirurgii plastycznej z Humana Medica Omeda w Białymstoku.

Zainteresowanie zabiegami wyrażają kobiety w różnym wieku. Doktor Żukowska wskazuje na cztery różne grupy pacjentek.

Według białostockiej specjalistki, pierwszą grupę stanowią młode osoby w wieku 16 – 17 lat, które chcą przyspieszyć naturalny proces stawania się kobietą. Chcą błyskawicznie pożegnać dziewczęcy etap swojego życia, bez konieczności oczekiwania, aż piersi urosną w sposób naturalny, w wyniku działania i odpowiednich funkcji hormonów. Jej zdaniem, młodych pacjentek, które trafiają do kliniki, stale przybywa.

Drugą grupę stanowią dwudziestokilku - trzydziestolatki, które jeszcze nie doświadczyły radości macierzyństwa, ale ze względu na niezadowolenie z wyglądu, decydują się na operację. Istnieje szereg metod, przy pomocy których można poprawiać estetykę piersi. To bowiem nie tylko najpopularniejsze techniki z wykorzystaniem implantów lecz również inne np. metody łączone.

- U kilkunastu procent kobiet piersi mają różną wielkość – są nierówne, niejednakowe. Zatem w takim wypadku dla ich wyrównania stosuje się implanty różnej wielkości – podkreśla chirurg.

Trzecią grupę kobiet stanowią panie, których biust uległ zniekształceniu w wyniku naturalnego karmienia dziecka. W opinii specjalisty, częstym zjawiskiem w takim wypadku jest spadek elastyczności i masy piersi oraz ich opadanie.
(Janusz Mroczkowski)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.