Facebook Google+ Twitter

Ethno Port Poznań 2009 już wkrótce

Od 12 – 14 czerwca Stare Koryto Warty zostanie zdominowane przez muzykę. W tych dniach rusza II edycja festiwalu Ethno Port Poznań 2009. Wybitne postaci sceny world music przyjadą do Poznania na zaproszenie Centrum Kultury "Zamek".

Ethno Port to festiwal muzyki określanej mianem world music. Nurt ten to zarówno muzyka etniczna w czystej formie, jak i jej elektroniczne przetwarzanie. Na stronie festiwalowej czytamy: "Chcemy zaprosić słuchaczy do spotkania z twórczością tych artystów, którzy w swym dorobku mają szczególnie wartościowe dokonania. Będzie to zarówno muzyka czysta i surowa w swej formie, bliska temu, jak brzmiała od pokoleń, jak i ta, która korzysta z bardzo współczesnych i nowoczesnych rozwiązań brzmieniowych i aranżacyjnych. Czasem po prostu zaprosi do tańca, kiedy indziej skłoni do zadumy. Zawsze będzie jednak za nią stała prawdziwa, istotna opowieść".

Idea festiwalu

"Muzyka otacza nas dziś ze wszystkich stron. Kłopot w tym, że w wielu wypadkach staje się zaledwie "wypełniaczem", dźwiękowym tłem, szumem, w którym nie słyszymy już melodii i śpiewu. Tymczasem dla nas, organizatorów Ethno Port Poznań, muzyka jest czymś szczególnym. Wierzymy bowiem, że wciąż może ona nieść za sobą ważne znaczenia, że - będąc uniwersalnym językiem - może łączyć ludzi. Bo zachwyt i wzruszenie, podobnie jak śpiew i taniec, są niezależne od granic i ideologii" - czytamy dalej na www.ethnoport.pl.
Dla organizatorów ważne jest także miejsce, w którym odbywa się festiwal. Stare Koryto Warty, brzeg rzeki, ma być portem, z którego ruszymy w rejs po oceanie muzycznych opowieści.

Kto wystąpi?

slowinska.art.pl, czyli Joanna Słowińska artystka znana z repertuaru inspirowanego polską i słowiańską muzyką tradycyjną, choć w jej utworach możemy odnaleźć również elementy jazzu oraz muzyki klubowej. Pieśniarka, skrzypaczka, występuje z własnym zespołem złożonym z krakowskich muzyków, ale również jako solistka w wielu utworach oratoryjnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.