Facebook Google+ Twitter

Etna znowu wybuchła. To już 7. erupcja w tym roku [Wideo]

W Katanii w nocy z 23 na 24 kwietnia w godz. 3.30 - 4.30, można było oglądać spektakularną, już 7. w tym roku, erupcję wulkanu Etna.

Etna / Fot. Josep Renalias/CC BY-SA 2.523 kwietnia wczesnym rankiem, widoczny był unoszący się nad wulkanem żar. Niezwykłe zjawisko zjawisko można podziwiać na poniższym filmie.


Erupcja Etny zafascynowała wielu turystów przebywających w tym czasie w Katanii. Częściowo zasłaniały ją chmury, lecz efekt i tak był imponujący. Kulminacyjny moment wybuchu obserwowano ok. godz. 3.

Zdjęcie satelitarne / Fot. NASA/domena publiczna"Niewidoczne były wysoko unoszące się gazy oraz popiół wulkaniczny, lecz od intensywnej emisji lawy nie można było oderwać oczu" - czytamy w serwisie naszswiat.net.

Aktywność wulkanu zmniejszyła się po godz. 4.30 rano. Pierwszy wybuch Etny w tym roku miał miejsce 5 stycznia, następny 9 lutego, kolejny 4 marca, 18 marca, 1 kwietnia, 12 kwietnia i ostatnia właśnie 23 kwietnia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

kutas
  • kutas
  • 26.04.2012 06:35

wybuchy.to slowo na pewno zelektryzowalo speca od wybuchow profesora antonio.zastrzygl uszami zaruszal wasami i poczul sie jak w siodmym niebie .wybuchy.to jest jego zycie.to jest jego pokarm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma co, sielskie widoki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 25.04.2012 14:46

Panie Chorążewicz - nie rób człowieku obciachu, i nie pisz bzdur.Zanim coś napiszesz przemyśl ;dobra rada. Intelektualistą owszem, jesteś .... ale na miarę" Matołów" z Platformy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To, że wolą widzę na co dzień. Ciekawi mnie tylko czemu to robią - boją się tego, że ludzie wpadną w panikę, czy czegoś innego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Chorążewicz
  • Andrzej Chorążewicz
  • 25.04.2012 13:51

Panie Grzegorzu. Media wolą się zajmować najgorszą bzdurą którą w chorej głowie wymyśli Kaczyński i Macierewicz niż rzeczami ważnymi i ciekawymszymi jak ich urojenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnio to nie czasami tylko co i rusz. Do kompletu raz w tygodniu jest silne trzęsienie ziemi. Ciekawe jak media omijają ten temat - czyżby informacja, że nasza planeta wkroczyła w okres wzmożonej aktywności sejsmicznej nie była dla nich istotna czy też unikają jej bo zagraża czyimś interesom?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.