Facebook Google+ Twitter

Etnokino w Warszawie

23 lipca zostanie otwarte nowe kino... w warszawskim muzeum.

Etnokino jest projektem Fundacji "Filmowa Warszawa" i Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Powstanie w budynku muzeum, w sali im. Ksawerego Piwockiego przy ulicy Kredytowej 1. Pomieści ok. 150 widzów. Już od piątku będzie można obejrzeć projekcje niekomercyjnych filmów europejskich.

Otwarcie kina rozpocznie się od muzycznej komedii romantycznej "Gucza! Pojedynek na trąbki" - opowiadającej o zakazanej miłości w bałkańskim stylu. Gucza to najsłynniejszy festiwal gry na trąbce. Podobno kto na nim zagra, staje się mężczyzną. Gościem wieczoru będzie grupa folkowa Sharena, która gra tradycyjne melodie z Serbii, Macedonii, Bułgarii, Bośni i Albanii, z elementami cygańskimi i żydowskimi.

Szczegółowy program imprezy:

18 - oficjalne otwarcie kina ze specjalnym udziałem Grzegorza Brzozowicza, dziennikarza muzycznego, który opowie o Serbii, muzyce i słynnym festiwalu gry na trąbce w Guczy
18.30 - projekcja filmu "Gucza! Pojedynek na trąbki" w reżyserii Duana Milića (produkcja: Emir Kusturica; Serbia i Czarnogóra, Bułgaria, Austria, Niemcy 2006)
20 - fotoreportaż z ostatniego festiwalu w Guczy (Magda Majchrzak i Katarzyna Karwan)
20.30 - koncert grupy folkowej Sharena
21.30 - poczęstunek

- Etnokino jest trzecim projektem zrealizowanym przez naszą fundację. Wcześniej powstało kino Alchemia, w którym znajdują się dwie sale projekcyjne oraz Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki - mówi Joanna Grabowska, prezes Fundacji "Filmowa Warszawa". - Chcemy promować najlepsze projekcje kinematograficzne kultury europejskiej. Etnokino będzie pokazywało filmy artystyczne, niekomercyjne, które rzadko mają szansę wejść na ekrany multipleksów. Chodzi np. o filmy z Bułgarii czy Serbii. Raczej nie będzie filmów amerykańskich, z uwagi na ich komercyjność. Kino prowadzić będzie również przeglądy tematyczne, działalność edukacyjną i popularyzatorską (czyli warsztaty, wykłady) - dodaje.

Wstęp na otwarcie kina jest wolny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc
telefonicznie: 609 525 756 lub e-mailem: etnokino@filmowawarszawa.org.

Szczegóły i repertuar kina znajdują się pod adresem: Fundacja "Filmowa Warszawa".

Ceny biletów do kina: poniedziałek - czwartek: 10 zł, piątek - niedziela: 12 zł.

Państwowe Muzeum Etnograficzne
ul. Kredytowa 1

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.