Facebook Google+ Twitter

"Etnolog w Mieście Grzechu" - powieść kryminalna Mariusza Czubaja

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-21 20:26

"Etnolog w Mieście Grzechu" to wyjątkowa i pasjonująca opowieść o literaturze kryminalnej napisana z perspektywy wybitnego antropologa i poczytnego autora kryminałów, pokazująca, jak wspaniałym źródłem wiedzy o świecie jest powieść kryminalna.

 / Fot. OficynkaCzytelnicy kryminałów znajdą tu informacje o swoich ulubionych tekstach podane w sposób, jakiego się nie spodziewają. Badacze kultury i literatury zachwycą się podjęciem tematu rzadko obecnego w rozważaniach akademickich i sposobem jego ujęcia. Wszyscy zaś dadzą się porwać niezwykłemu talentowi pisarskiemu Mariusza Czubaja.

Mariusz Czubaj (ur. 1969) - antropolog kultury, autor powieści kryminalnych. Pracuje w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej. Opublikował książki: "Biodra Elvisa Presleya. Od paleoherosów do neofanów" (WAiP, 2007), "W stronę miejskiej utopii. Szkice o wyobraźni społecznej" (Academica, 2007), "Krwawą setkę. 100 najważniejszych powieści kryminalnych" (wraz z Wojciechem J. Bursztą, Muza, 2007). Jest współredaktorem tomu "Kontrkultura. Co nam z tamtych lat?" (Academica, 2005). Redaktor kwartalnika "Kultura Popularna". Współpracuje z Ośrodkiem Badań nad Przestrzenią Publiczną, prowadząc badania dotyczące antropologii sportu. W zakresie literatury kryminalnej łączy teorię z praktyką. Wraz z Markiem Krajewskim napisał powieści "Aleja samobójców" (WAB, 2008) oraz "Róże cmentarne" (WAB, 2009). Za powieść "21:37" (WAB, 2008) otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej 2008 r.

Mariusz Czubaj
"Etnolog w Mieście Grzechu"
Wydawnictwo Oficynka
Premiera: 2 lipca 2010 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.