Eto'o katem Chelsea!

Inter Mediolan wygrywając na wyjeździe z Chelsea Londyn 0:1 awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Decydujący cios zadał Samuel Eto'o.

/ Fot. GERRY PENNY /PAPSpotkanie stało na przyzwoitym poziomie. Przekonaliśmy się, że obie drużyny prezentują umiejętności z najwyższej półki i szkoda, że los złączył je razem w tak wczesnej fazie rozgrywek. Wojnę taktyczną na linii Ancelotti - Mourinho najlepiej obrazuje wynik.

Chelsea próbowała przejąć inicjatywę, jednak prócz ostatnich piętnastu minut pierwszej połowy nie była w stanie zagrozić Interowi. Zagubiony Lampard, sfrustrowany Drogba, który po raz kolejny nie wytrzymał presji i zawiódł w ważnym meczu. Na pewno nie tego spodziewali się kibice zgromadzeni na Stamford Bridge.

Mediolańczycy grali mądrze, byli zdyscyplinowany i nie pozwalali gospodarzom rozwinąć skrzydeł. Obronę co rusz prostopadłymi podaniami nękał Wesley Sneijder, świetnie funkcjonował środek z Cambiasso i Thiago Mottą niwecząc wysiłki Chelsea. Z biegiem minut londyńczycy musieli podjąć ryzyko, w celu odrobienia jednobramkowej straty z pierwszego meczu. Ataki większą ilością zawodników, to doskonała okazja do kontr - na co tylko liczył Mourinho. Jedna z takich akcji mogła się zakończyć bramką już na początku drugiej połowy, jednak futbolówkę sprzed nóg rozpędzonego Gorana Pandeva w ostatniej chwili wybił Żrikow.

Można by rzec, co się odwlecze, to nie uciecze. 79. minuta spotkania i fantastyczne prostopadłe podanie Sneijdera do Eto'o. Kameruńczyk, który poznał smak zwycięstwa na Stamford Bridge występując w barwach Barcelony, mocnym strzałem pokonał bezradnego Rossa Turnbulla. Postawiło to gospodarzy pod ścianą, bowiem aby mysleć o dogrywce musieli zdobyć dwie bramki. I mimo, że piłka nożna widziała nie takie historie, tego wieczoru w Londynie, prócz czerwonej kartki dla Drogby, nie wydarzyło się już nic ciekawego.

Chelsea Londyn - Inter Mediolan 0:1 (Eto'o 79.)

Pierwszy mecz - 1:2, awans - Inter Mediolan