Facebook Google+ Twitter

Etyka pracodawców, czyli o urlopie macierzyńskim

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-27 11:12

Urlop macierzyński jest dla kobiety zawsze stresem. "Co zastanę po powrocie? Czy będę miała jeszcze pracę? Czy dam radę pogodzić bycie mamą z karierą?" - pytania banalne, ale jakże ważne. W tym przypadku miało być różowo - w dniu powrotu z urlopu macierzyńskiego awans!

Po niespełna dwóch miesiącach okazało się, że zarząd ma inne plany.

(dane autorki zostały zmienione)

Wspaniałe emocje: wracam do pracy po urlopie macierzyńskim. Pamiętam zarząd, kiedy oznajmiłam radosną wiadomość (dla mnie): "Jestem w ciąży". Skomentował on wtedy ze spokojem: "Nie szokuje to nas, ale gdyby była pani mężczyzną…", dodając: "Kiedy pani wróci?"

Wróciłam bardzo szybko, bo to drugie dziecko i mimo całej miłości do niego wiedziałam, że ja chcę pracować - czekają na mnie wyzwania! Podczas urlopu macierzyńskiego byłam w kontakcie z firmą. Ba! Nawet prowadziłam rekrutacje w hotelu obok domu, żeby mieć blisko do dziecka.

Dzisiaj szok! Zaproszenie na rozmowę z zarządem ad hoc, banalny powód spotkania. Idę pewna swego, bo jak zwykle, nie wiedząc dlaczego, temat rozpracowałam miesiąc wcześniej. Dam radę bez problemu. Mam argumenty.
Od pierwszych słów widzę, że rozmowa będzie miała zgoła inny przebieg.
"Pani Kowalska, podsumowaliśmy pani pracę i nie jesteśmy zadowoleni, że przez rok na stanowisku dyrektora personalnego nie zrobiła pani nic! Projekt nieskończony, podpisana umowa z firmą zewnętrzną, która nie odpowiada, pracownicy się spóźniają" - innych argumentów brak.

Widzę, że tłumaczenia nie mają znaczenia. Nie próbuję walczyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

katarzyna
  • katarzyna
  • 17.11.2011 18:18

To typowy,, numer "korporacyjny; Chcąc się pozbyć kogoś daje mu się awans , po czym mijają 2-3 miesiące wykopuje się pod pretekstem braku kompetencji ,mój znajomy skończył tak samo.Korporacje zwłaszcza w obecnych czasach tak już mają najpierw trzeba wykorzystać do maximum , a później wyrzucić, człowiek sam w sobie nie stanowi żadnej wartości , jedyna rada trzymać się od nich z daleka ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.