Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14462 miejsce

EU Most wanted: Lista najbardziej poszukiwanych już w Internecie

Projekt ENFAST ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w krajach Unii Europejskiej poprzez poprawę efektywności śledzenia i aresztowanie najbardziej poszukiwanych przestępców. Akcję wspiera Europejski Urząd Policji – Europol.

Europe’s Most Wanted to akcja, której celem jest wzrost bezpieczeństwa w UE. / Fot. PexelsENFAST, organizator akcji Europe’s Most Wanted, to Europejska Sieć Aktywnego Poszukiwania Zbiegów - zespoły policjantów którzy przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu są gotowi do pojęcia działań zmierzających do zlokalizowania i aresztowania przestępców. Wśród osób poszukiwanych znajdują się zabójcy, porywacze, dealerzy narkotykowi, terroryści i inni skazani lub podejrzani o popełnienia najpoważniejszych z przestępstw.

1 grudnia 2016 roku w 23 krajach UE zespoły Europolu i ENFAST połączyły siły, aby zrealizować swój cel i znaleźć najbardziej poszukiwanych przestępców.

Lista osób poszukiwanych jest dostępna na stronie internetowej eumostwanted.eu. Została ona uruchomiona pod koniec stycznia 2016.
Do dnia 1 grudnia aresztowano 24 z 60 najbardziej poszukiwanych. 9 z nich dostało się w ręce policji dzięki upowszechnieniu w mediach informacji na temat akcji Europe’s Most Wanted. Do pomocy zachęca polska policja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.