Facebook Google+ Twitter

Eugen Polanski w reprezentacji Polski, czyli słowa, słowa, słowa...

W środę w reprezentacji Polski zadebiutował Eugen Polanski. Zagrał nieźle i gdyby w jego przypadku rozpatrywać wyłącznie aspekt sportowy, to z pewnością kolejne powołania dla urodzonego w Sosnowcu piłkarza nie wzbudzałyby większych emocji.

 / Fot. PAP/Adam CiereszkoJednak Polanski jeszcze kilka lat temu nie wyobrażał sobie, że mógłby zagrać w koszulce z białym orłem na piersi. Chciał grać dla Niemców.

Przypadek Polanskiego właściwie niczym nie różni się od wcześniejszego powołania do kadry Sebastiana Boenischa. Obaj urodzili się w Polsce, jednak całe swoje dorosłe życie spędzili w Niemczech. Zarówno Polanski jak i Boenisch, grali także w młodzieżowej reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. Jednak debiut w kadrze Polski piłkarza Werderu Brema nie wzbudził, aż tak negatywnych emocji jak miało to miejsce w przypadku Polanskiego.

Jedyna znacząca różnica między Polanskim a Boenischem polega na tym, że ten pierwszy kiedyś powiedział kilka słów za dużo. Otwarcie przyznawał, że czuje się Niemcem. Mówił o sobie, że jest "niemieckim piłkarzem" i przede wszystkim, że nie interesuje go gra dla Polski. Teraz pewnie swoich słów żałuje, jednak anulować się ich nie da. Po środowym meczu z Gruzją, musimy pogodzić się z faktem, że mamy w kadrze Niemca urodzonego w Polsce.

Dla kibiców, którzy traktują reprezentację Polski jak narodowe siły zbrojne, powołania dla Polanskiego, Boenischa, Matuszczyka i Obraniaka są właściwie zamachem stanu. Trzech Niemców i Francuz - byli okupanci, wsparci ich kolaborantem. Tyle tylko, że cała czwórka będzie broniła dostępu do bramki Wojciecha Szczęsnego, a nie naszych granic, będzie próbowała zdobywać gole, a nie strzelać do najeźdźców.

Kiedy spojrzymy na całą tą aferę bez romantycznego patosu, to dojdziemy do wniosku, że w reprezentacji nie muszą grać Polscy patrioci, tylko dobrzy piłkarze.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

levy
  • levy
  • 15.08.2011 18:43

Bardzo dobry tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Liczą się wyniki i efekty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
KRISS
  • KRISS
  • 11.08.2011 10:38

AMEN!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.