Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7535 miejsce

Eugeniusz Gołybard prezentuje receptę na przedłużenie życia

Na zaproszenie Wydawnictwa KOS z Katowic, bawił w Polsce Eugeniusz Gołybard, promując swą nową książkę: "Zdrowie stwórz sam. Podręcznik przedłużania aktywnego życia bez leków i lekarzy".

 / Fot. Adam K. PodgórskiW podróży towarzyszyła mu żona, Irena, współtwórczyni Systemu Codziennego Samouzdrawiania (SCS), metody gwarantującej zdrowe, długie i aktywne życie.

Eugeniusz Gołybard, ukraiński dziennikarz, ekonomista, konstruktor,
nauczyciel języka polskiego, poeta, tłumacz, autor kilkunastu książek i opracowań przyznaje się do polskich korzeni. Jego przodkowie pochodzili z Łodzi i Bielska.

 / Fot. Adam K. PodgórskiJednak nie poszukiwania protoplastów przywiodły go, nie pierwszy raz zresztą, na Śląsk, do Katowic, Rudy Śląskiej i Wrocławia, a zamiar bezpośrednich spotkań z ciekawymi ludźmi i promowania książki, która przekazuje praktyczną wiedzy na temat skutecznego samouzdrawiania.

Samouzdrawiania bez leków i bez lekarzy, bowiem twórcy SCS wchodzą na tę drogę i zachęcają innych od zadania prostego pytania: Dlaczego za moje zdrowie, za moją duszę ma odpowiadać lekarz czy ktokolwiek inny? Przecież to moje zdrowie - moja sprawa. Stąd odpowiedź: Samouzdrawianie - to mój osobisty obowiązek.

 / Fot. Adam K. PodgórskiEugeniusz Gołybard, od kiedy nie poddał się zalecanej przez lekarzy operacji serca, sam troszczy się o własne zdrowie i odmładza poprzez codzienne ćwiczenia. Skończywszy 73 lata nie wygląda na swój wiek. Tryska energią i niesamowitą sprawnością fizyczną, którą udowadniał podczas spotkań ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rudzie Śląskiej, w Parkowej Akademii Wolontariatu w Chorzowie czy podczas "Szamańskiej Środy" w Katowicach.

Książka, przy okazji prezentowana, powstała na podstawie osobistego doświadczenia. U jej podstaw legł dorobek żyjącego na przełomie XIX. i XX. wieku Japończyka, Kacudzo Nishi, który w odróżnieniu od tradycyjnej medycyny zaczął zajmować się nie chorobami, a zdrowiem. Państwo Gołybardowie wzbogacili tę spuściznę własnymi doświadczeniami, badaniami i poszukiwaniami w literaturze, twórczo adaptując wszystko, co było pomocne i się sprawdzało.

 / Fot. Adam K. Podgórski- Do przetłumaczenia i wydania podręcznika Eugeniusza Gołybarda zachęciła nas autentyczność i bezpośredniość treści – mówi Andrzej Wójcik z Wydawnictwa KOS. – Także kontekst społeczny, a nawet polityczny. Jesteśmy, jako Polacy, społeczeństwem starzejącym się. Jeśli z woli polityków musimy pracować zawodowo do 67. roku życia, uczyńmy wszystko, aby zachować aktywność, zdrowie i zadowolenie. Jak to zrobić, uczy właśnie ta publikacja.

Do książki dołączona jest płyta DVD z zestawem ćwiczeń według Kacudzo Nishi, prezentowanych przez autora i jego żonę.

 / Fot. Adam K. PodgórskiWarto dodać, że od 30 czerwca do 7 lipca Eugeniusz Gołybard będzie prowadził zajęcia warsztatowe w Szczyrku dla wszystkich, którzy zechcą skorzystać z jego wiedzy i praktyki. Organizatorką turnusu będzie Nina Grella, naczelna redaktorka miesięcznika "Szaman", popularyzatorka lecznictwa naturalnego i zdrowego stylu życia.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Dla osób w jakim wieku skierowane są ćwiczenia? Pozdrawiam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z tym w 100%. Jedzonko domowej roboty i wysiłek fizyczny jeszcze nikomu nie zaszkodziło :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potwierdzam słowa Izy. Moja Ciocia, zwolenniczka tychże, żyła 103 lata. Pozdrawiam serdecznie oraz 150 lat w zdrowiu życzę... tyle, ile człowiek wg naukowców jest w stanie przeżyć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ruch i umiarkowane odżywianie są najlepszym lekarstwem na długowieczność, prawda już odkryta w starożytności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.