Facebook Google+ Twitter

Eugeniusz Kłopotek: Polacy mają większe problemy niż nepotyzm

Czy PSL to najbardziej nepotyczna partia w Polsce? Czy ta tematyka interesuje w ogóle Polaków? O tych i wielu innych kwestiach z posłem PSL rozmawiał Bartek Graczak. Zapraszamy do lektury!

Bartłomiej Graczak, iktomaracje.pl: Nepotyzm i kolesiostwo to według Pana tylko domena polityków czy wszystkich Polaków?

Eugeniusz Kłopotek (PSL): Wszystkich! Jednych w mniejszym, drugich w większym stopniu, ale każdego to dotyka, czy to mu się podoba, czy nie. Narażone są osoby, które mają wpływ na kadry. Ludzie lgną bowiem do nich jak ćmy. Nieraz ciężko się opędzić (śmiech).

Ale od polityków powinniśmy wymagać więcej profesjonalizmu?

Musimy zadać sobie pytanie: co to jest nepotyzm? Miałem taki spór z panią Julią Piterą. A później okazało się, że musi sprzątać na własnym podwórku, a dopiero później na cudzym. Są pewne granice, których nie należy przekraczać. Niekiedy popadamy w śmieszność, bo jeżeli ktoś nie ma żadnych kompetencji w określonej dziedzinie i zostaje powołany na stanowisko tylko dlatego, że jest kimś z rodziny to jest przegięcie. Jeżeli ktoś ma te kompetencje, ale jednocześnie ma rodzinę w spółce czy instytucji, w której się dostał, a ten członek rodziny nawet palcem nie maczał w tej sprawie, to i tak zostanie posądzony o nepotyzm. A nieraz może to być krzywdzące dla tego człowieka.

I tak pewnie było w związku z Pana bratem (poseł Kłopotek został oskarżony w 2008 roku o załatwienie stanowiska dla swojego brata w spółce Elwarr – przyp. Red.)?

To mnie najbardziej wtedy śmieszyło. Jeżeli stanowisko ds. kontraktacji, jest takim stanowiskiem, że cała Polska o tym trąbiła to śmiech na sali, ale brat pokazał co potrafi. Zdał maturę, dostał się na studia, jest obecnie na pierwszym roku. Jeszcze pokaże wszystkim na co go stać (śmiech).

Powiedział Pan, że to cecha wszystkich Polaków. To spuścizna po PRL?

Wątpię, aby to miało do czynienia z PRL. Wydaje mi się, że w innych nacjach jest podobnie, a my się jakoś szczególnie pod tym względem nie wyróżniamy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy wywiad i nie mniej interesujące podejście Pana Kłopotka do nepotyzmu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.