Facebook Google+ Twitter

Eugeniusz Kłopotek: Sytuacja w relacjach PO – PSL jest poważna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 10:18

Gość radiowej Trójki odniósł się do wywiadu z Waldemarem Pawlakiem, publikowanym przez "Newsweek". Wicepremier wyraził w nim przekonanie, iż premier uprawia politykę "pod sondaże", obwinia też szefa rządu o wywołanie chaosu w TVP i Polskim Radiu. Waldemar Pawlak przestrzegł także - wbrew oficjalnemu stanowisku rządu - przed pośpiechem w sprawie waluty euro.

Eugeniusz Kłopotek zauważył, iż Waldemar Pawlak ma duże polityczne doświadczenie i zawsze wypowiada się w sposób bardzo stonowany, dlatego jego słowa muszą świadczyć o tym, że sytuacja jest bardzo poważna. Podkreślił, że współpraca koalicjantów tak dalej wyglądać nie może. Eugeniusz Kłopotek uważa, że Platforma często zachowuje się nieodpowiedzialnie i lekceważąco, na przykład rezygnując ze spotkań koalicyjnych, podejmując zaskakujące, nieuzgadniane wcześniej decyzje czy marginalizując przedstawicieli ludowców w resortach.

Zdaniem Eugeniusza Kłopotka, "rzetelny koalicjant, jakim jest PSL, nie może wystąpić z rządu w obecnej trudnej sytuacji". Poseł przyznał, że ludowcy zdają sobie sprawę, iż jest ich w Sejmie niewielu, ale zaznaczył, że bez nich Platforma nie będzie w stanie rządzić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.