Facebook Google+ Twitter

EUREKA dla innowacyjnych firm

Firmy, które planują wprowadzenie na rynek innowacyjnych produktów, usług czy procesów mogą skorzystać z programu zarządzanego przez sieć EUREKA. Jest on skierowany dla małych i średnich firm, które działają w ramach powołanych konsorcjów. Wnioski można składać cały czas, w ciągu roku są zwykle dwa terminy rozpatrywania wniosków, najbliższy termin upływa 8 lutego.

Mała lub średnia firma musi występować w roli lidera wspomnianego konsorcjum. Dodatkowe kryteria, które musi spełniać lider konsorcjum są następujące:
- siedzibą firmy musi być państwo uczestniczące w programie Eurostars;
- działalność firmy musi dotyczyć obszaru badań i innowacji;
- co najmniej 10 proc. rocznych obrotów firmy musi być przeznaczanych na badania (ewentualnie co najmniej 10 proc. ekwiwalentu pełnego czasu pracy przeznacza się na badania i rozwój).

Co ważne, inni członkowie składającego wniosek konsorcjum nie muszą być firmami z sektora MŚP. W jego skład mogą wchodzić również duże firmy, centra badawcze czy szkoły wyższe. Przeważająca większość konsorcjów ma właśnie taki „mieszany” skład. Jednak co najmniej 50 proc. wartości projektu powinna być realizowana przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Jakie projekty?


Wnioski projektowe muszą być „ukierunkowane rynkowo”. Mogą dotyczyć każdego sektora technologicznego, jednak główny ich cel nastawiony powinien być na rozwój nowego, innowacyjnego produktu, usługi czy procesu. Projekty mają ograniczony zasięg czasowy – maksymalny czas wynosi trzy lata. Dodatkowo, w ciągu dwóch lat po zakończeniu wprowadzania projektu w życie nowy produkt powinien być gotowy do wypuszczenia na rynek. Wyjątek stanowią przedsięwzięcia medyczne i biomedyczne. W ich przypadku w ciągu dwóch lat od zakończenia projektu powinny się rozpocząć testy kliniczne.

Kolejnym ograniczeniem jest ilość i pochodzenie podmiotów aplikujących do konkursu. Projekt nie może być prowadzony przez jeden podmiot. Warunkiem dopuszczenia wniosku do procesu oceny jest jego międzynarodowość – udział brać muszą podmioty z co najmniej dwóch uczestniczących w programie Eurostars krajów.

Procedury


Wnioski projektowe można składać w sposób ciągły. W ciągu roku instytucja oceniająca wyznacza jeden lub dwa terminy rozpatrywania napływających wniosków. Najbliższy z nich upływa 8 lutego 2008 roku. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.funduszeue.info.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dzięki za uwagi, po fakcie myślę, że też bym radziła tak napisać... czasami pisząc coś samemu nie zauważa się oczywistych powtórzeń

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Bo niewielu o tym pisze.

"(...) w ciągu roku są zwykle dwa terminy rozpatrywania wniosków, najbliższy termin upływa 8 lutego" - osobiście napisałabym "w ciągu roku są zwykle dwa terminy rozpatrywania wniosków, najbliższy upływa 8 lutego". Powtarzanie wyrazów jest niekorzystne. Ale to tylko taka mała uwaga :-)

Pozdrawiam i czekam na kolejne teksty :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.