Facebook Google+ Twitter

"€migranci" Teatru Wiczy - konferencja prasowa w CEiIK w Olsztynie

We wtorek 29 września br. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie przy ul. Parkowej 1 odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Teatr Wiczy.

fotografia z konferencji / Fot. monika zalewska-biełłóReżyser Romuald Wicza-Pokojski, aktorzy - Radosław Smużny i Krystian Wieczyński oraz menadżerki grupy - Magdalena Zabłotna oraz Joanna Scheuring-Wielgus, spotkali się z dziennikarzami oraz parterami swego przedsięwzięcia, jakim jest wystawiany na Warmii i Mazurach spektakl „€migranci” Stanisława Mrożka. Podczas konferencji zaprezentowany został film „Jadą z Mrożkiem” – dokument zawierający między innymi fragmenty sztuki, wypowiedzi widzów, reżysera i aktorów.

Pochodzą z Brodnicy, obecnie pracują w Toruniu. Od 1991 roku tworzą teatr alternatywny, choć jak mówi Wicza-Pokojski, określenie to jest sztuczne i służy jedynie szufladkowaniu - bo „teatr to spotkanie, wyzwanie, przeżycie”. Są pasjonatami, wystawiane przez nich sztuki to efekt pracy całego zespołu, która upływa pod hasłami: improwizacja i performance, a którą ograniczają tylko te ramy, które wyznacza słowo „teatr”.

Spektakl „€migranci”, uzyskawszy rekomendację Instytutu Teatralnego, jest wystawiany w ramach programu Teatr Polska. Jest to projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego głównym założeniem jest dotarcie do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością. I tak to Teatr Wiczy, od 5 do 11 października 2009 roku, zagości w siedmiu miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego: w Dobrym Mieście, Bartoszycach, Korszach, Gołdapi, Piszu, Mrągowie i Szczytnie. W sumie odbędzie się czternaście spektakli (po dwa w każdej miejscowości), a po każdym z nich ekipa spotka się z widownią, by porozmawiać o sztuce, emigracji, Mrożku i teatrze w ogóle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.