Facebook Google+ Twitter

Euro2012: Berlin i Lipsk zamiast Ukrainy?

Niemieckie radio RBB podało informację, że pomiędzy polskimi i niemieckimi władzami prowadzone są nieoficjalne rozmowy na temat organizacji imprezy Euro2012 przez te kraje.

Czy zamiast Ukrainy na mapie organizatorów pojawią się Niemcy? / Fot. własność publiczna (public domain) / http://tnij.org/cvfcWarszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Chorzów, Kraków oraz Berlin i Lipsk w tych miastach mogłyby odbyć się mecze podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Według radia Rundfunk Berlin-Brandenburg pomiędzy Polską a Niemcami trwają „bardziej intensywne niż się przypuszcza” rozmowy na temat współorganizowania mistrzostw przez te kraje.

Powodem chęci odsunięcia Ukrainy od organizowania imprezy są problemy polityczne i gospodarcze. Radio przytacza wypowiedź polskiego wiceministra spraw wewnętrznych Adama Rapackiego, który jest zaniepokojony niestabilnością polityczną na Ukrainie. Rapacki zwraca uwagę, na to że rozmowy o Euro2012 wyglądają: „trochę tak, że dziś rozmawiamy z kimś o sprawie, za którą po chwili odpowiedzialny jest kto inny i wszystko znów zmienia”.

Klaus Wowereit – burmistrz Berlina przyznał również, że rozmawiał z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz, lecz dodał iż rozmowa ta dotyczyła pomocy przy organizacji mistrzostw przez Polskę.

To już nie pierwsze spekulacje o zmianie organizatorów Euro2012, czy tym razem okażą się one prawdziwe? Decyzję o „odebraniu mistrzostw” jednemu krajowi i przyznaniu innemu może podając tylko UEFA.

Źródła: rbb-online; Euroraport.pl; Sports.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

@Paolo
tylko, że my już zdążyliśmy. Denerwują mnie te głosy, że na pewno się nie uda. Jak na razie to wszędzie idziemy zgodnie z planem a w Warszawie to nawet jesteśmy przed planem. Jak ktoś w tym siedzi i obserwuje postępy prac na stadionach to widzi, że nie ma bata i na pewno się uda.

@Remo
My na pewno zrobimy ME, czy Ukraina zrobi z nami, to dla mnie drugorzędne. Jak się wyrobią to ok jak nie to zrobimy z Niemcami albo sami bo stadionów będziemy mieć w bród.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paolo: myślę, że zdążymy, ale coś racji masz- zapewne po mistrzostwach na drogach pojawią się dziury, w ogóle uwidocznią się efekty " na szybko" wykonanej roboty...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie dziwę sie, wystarczy przeczytać szwajcarski bilans po meczach. i organizacji Euro08.
Pisaliśmy o tym tutaj : link

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja i tak uwazam, ze nie wyrobimy się! Będą przykręcać krzesełka i lać asfalt na 15 min. przed 1. gwizdkiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po to sa mistrzostwa, aby dany kraj mógł iśc do przodu, rozwijac się. Właśnie dlatego t o My i Ukraina, a nie Niemcy zorganizujemy ME 2012!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na razie to robimy ME z Ukrainą. No ale jeśli oni nie dadzą rady to nie wiem czemu nie mielibyśmy zrobić tej imprezy z np. Niemcami. U nas ona na pewno będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.