Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 bez Lwowa?

Ukraińskie media dotarły do poufnego raportu UEFA, z którego wynika, że stadion we Lwowie nie będzie zbudowany w terminie na Euro 2012.

Według serwisu internetowego "Ukrainska Prawda", eksperci, którzy przeprowadzali kontrolę we wrześniu, nie dają miastu szans. Stadion miał być oddany do użytku na przełomie roku 2010 i 2011, jednak już dziś wiadomo, że jest to niemożliwe. W raporcie napisano, że budowa jest dopiero na początku realizacji. "Oddanie stadionu do użytku w lipcu 2011 r. jest niemożliwe. Po 18 miesiącach spotkań ludzi zaangażowanych w realizację projektu nie jest on realizowany. Jego wykonanie, zamiast iść do przodu, jest hamowane" - czytamy na stronie internetowej.

W pracach są ogromne opóźnienia i chaos. UEFA zarzuciła miastu, że upłynęło już 18 miesięcy, a projekt budowy wciąż nie jest jasny, nie wiadomo ilu kibiców pomieści stadion (Ukraińcy twierdzą, że 30 tys. jednak UEFA chce precyzyjnego planu obiektu). Budżet uznany został za nierealny. Koszty w wysokości 609 mln hrywien oraz 61 mln z budżetu miasta nie uwzględniają ostatecznego kształtu obiektu.
- Tak, mamy trudności z budową stadionu - powiedział "Ukraińskiej Prawdzie" mer Lwowa, Andrij Sadowy, podkreślił jednak - "krytyczne uwagi UEFA służą nam pomocą i nie są przeszkodą". Według niego, publikacja takich raportów służy prowokacji. - Jest to celowe działanie skierowane przeciw naszemu miastu i generalnie zachodniej Ukrainie. A praca w takich warunkach, w ciągłym oczekiwaniu na cios w plecy, jest bardzo ciężka.

Oprócz problemów z budową stadionów, Lwów ma też problem z modernizacją lotniska. Nie odbył się jeszcze nawet przetarg, który wyłoniłby inwestora. Ostateczna decyzja o tym, ile i które ukraińskie miasta zostaną organizatorem Euro 2012, zapadnie 10-11 grudnia.

http://www.tvn24.pl/12694,1621095,0,1,lwow-bez-szans-na-euro,wiadomosc.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jakby Lwów był w Polsce to by się na pewno udało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.