Facebook Google+ Twitter

Euro 2012: Budowa stadionu w Doniecku dobiega końca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-22 12:04

Stadion w Doniecku, gdzie mogą być rozegrane mecze Euro 2012, został ukończony w 95 procentach. Jego otwarcie jest planowane na 29 sierpnia.

Imponujących rozmiarów obiekt dla 50 tysięcy widzów, którego budowę rozpoczęto w 2006 roku, wygląda na prawie gotowy. Julia Kołosowska z biura prasowego Donbass-Arena powiedziała, że do wykonania pozostało 5 procent robót.

Prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. Montowane jest wyposażenie informatyczne. Murawa jest przygotowywana od dwóch lat i jest już gotowa do położenia.

Julia Kołosowska dodała, że będzie to jeden z najnowocześniejszych stadionów w Europie, ze względu na zastosowane technologie i swoją architekturę. Budowla jest w całości przeszklona i sprawia wrażenie latającego talerza. - Czasza stadionu jest owalna, dlatego nie ma podziału na boczne trybuny. Z każdego miejsca dobrze widać boisko - powiedziała.

Stadion jest położony w samym centrum milionowego Doniecka. Można do niego dojechać między innymi tramwajem. Budowane są kolejne drogi dojazdowe.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.