Euro 2012. Co dalej w naszej grupie? Jakie mamy szanse?

Dzisiaj już wiemy jak po pierwszych meczach wygląda sytuacja w naszej grupie. Rosjanie stali się faworytami. Tak miało być. Co czeka naszą ekipę?

Mecz Polska - Grecja, jak wszyscy zgodnie przyznają, w pierwszej połowie układał się po naszej myśli i naszych marzeń.

/ Fot. Roger Gorączniak/CC BY 3.0Nieszczęście przyszło w 51. minucie i spotęgowane zostało czerwoną kartką dla Szczęsnego. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Brak bierności Szczęsnego (czyt. brak faulu) skutkował 100-proc. bramką dla Greków, czyli wynikiem 1:2. Tragedia dla nas z perspektywy następnych minut meczu.

Straciliśmy pierwszego bramkarza ale zyskaliśmy remis w meczu. Więcej, Tytoń okazał się godnym następcą, którego los wyznaczył na pierwszoplanowego bramkarza naszych eliminacji.

Drugi mecz naszej grupy był rozgrywany pod dyktando Rosjan i dziwić się tylko należy, że Czesi tak tanio sprzedali „skórę”. Prawdą jest, że zarówno jedni jak i drudzy niczym mnie nie zachwycili, co tylko pozytywnie rokuje przy spotkaniach z naszą ekipą.