Facebook Google+ Twitter

Euro 2012: Czesi przyjadą do Wrocławia pociągami

Czeskie koleje (Ceské drahy) przygotowały specjalną ofertę z myślą o fanach piłki nożnej, którzy chcą kibicować czeskiej drużynie podczas Euro 2012.

Na każdy z trzech meczy rozgrywanych przez reprezentację Czech podczas Euro 2012 we Wrocławiu, fanów piłki nożnej dowiozą dwa specjalne pociągi. Ofertę specjalną zaprezentowały Koleje Czeskie. Jeden z pociągów wyjedzie z Pragi przez Pardubice, Usti nad Orlicą i Letohrad, drugi z Brna przez Przerow i Ostrawę. Szczegółowe informacje o specjalnych pociągach na Euro 2012
znajdują się na specjalnej stronie internetowej "Pociągiem na Euro" - www.vlakemnaeuro.cz. Sprzedaż biletów rozpocznie się 20 marca.
Projekt specjalnych pociągów / www.ceskedrahy.cz / Fot. Materiały dla mediów
Pomysł przetransportowania drużyny i kibiców poparł minister transportu Pavel Dobeš. Na co dzień pociągi z Pragi i Brna do Wrocławia nie kursują. "Euro 2012 jest wyjątkową imprezą, na którą wybierają się tysiące fanów z Czech. Chcemy, aby na mecze czeskiej reprezentacji fani dotarli w jak najbardziej komfortowych warunkach. Dlatego przygotowaliśmy tę ofertę specjalną, aby pasażerowie uniknęli korków na drogach, poszukiwań wolnych miejsc parkingowych w okolicy stadionu i niepotrzebnego stresu za kierownicą" - powiedział minister transportu.

Koleje Czeskie są oficjalnym przewoźnikiem czeskiej drużyny piłkarskiej, która wyjedzie do Wrocławia już trzeciego czerwca z głównego praskiego dworca kolejowego. Wszystkie niezbędne materiały będą do Wrocławia dostarczone
pociągiem towarowym spółki CD Cargo. "Transport koleją jest zdecydowanie bardziej wygodny niż podróż autobusem. Pociąg będzie się składał z wagonu z bistro, sali konferencyjnej i wagonu sypialnego. Graczom zostanie zagwarantowany maksymalny komfort podczas podróży" - powiedział prezes Związku Piłki Nożnej Republiki Czeskiej Miroslav Pelt.

"Jako krajowy przewoźnik współpracujemy w podobny sposób od wielu lat wspierając imprezy sportowe i kulturalne. W ten sposób prezentujemy nasze usługi i poszczególne produkty. Naszym głównym celem jest dotarcie do nowych klientów" - powiedział dyrektor generalny Czeskich Kolei Peter Žalud.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.