Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 dla Polski i Ukrainy za łapówkę?

Cypryjski działacz Spyros Marangos twierdzi, że przyznanie organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku Polsce i Ukrainie jest wynikiem łapówki. Twierdzi, że w grę mogła wchodzić kwota 11 mln euro.

Cypryjski działacz Spyros Marangos twierdzi, że przyznanie organizacji Mistrzostw Europy w piłce noiżnej w 2012 roku Polsce i Ukrainie jest wynikiem łapówki. / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:BudowaStadionuNarodowego_20101010.jpg&filetimestamp=20101010130217 Spyros Marangos jest skarbnikiem federacji piłkarskiej Cypru. Twierdzi, że ma dowody na korupcję. UEFA zaprzecza. Cypryjczyk zaznacza, że w sprawę jest zamieszanych było przynajmniej pięciu członków Komitetu Wykonawczego UEFA. Do transakcji miało dojść w jednej z cypryjskich kancelarii prawnych.

Sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino twierdzi, że donosy zdarzają się codziennie. - "Gdybyśmy zajmowali się wszystkimi bezgranicznie ufając informatorom, a nie mieli żadnych dowodów, to niewiele zostałoby nam czasu dla piłki nożnej"- zaznacza.

Cypryjczyk miał poinformować UEFA już klika miesięcy temu. Jak podaje TVN24.pl liczył, że sprawa wyjdzie na jaw już latem. Miał się spotkać z ówczesnym przewodniczącym Komisji Dyscyplinarnej UEFA Peterem Limacherem. Spotkanie zostało jednak odwołane. Do kolejnych spotkań nie doszło.

"To jakaś bzdura. Akt desperacji i frustracji ze strony tego człowieka. [...]Może ten Cypryjczyk ma prywatne porachunki w swoim narodowym związku i teraz rozgrywa jakiś własny mecz?" - skomentował Michał Listkiewicz, pełniący obowiązki prezesa PZPN w okresie, gdy Polska wraz z Ukrainą wygrały wyścig o prawo organizacji mistrzostw Europy. "Jako PZPN nie mamy sobie nic do zarzucenia. Jestem pewien, że cypryjski działacz nie dysponuje żadnymi dowodami. Za takie pomówienia może spodziewać się ostrych reakcji ze strony UEFA, włącznie z procesem sądowym - dodał Listkiewicz.

Organizacja Euro 2012 została przyznana Polsce i Ukrainie 18 kwietnia 2007 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Polak
  • Polak
  • 25.10.2010 11:15

Zadrosc goscia zrzera i tyle. Zal.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie był FRyzjer? gdy dawano łapówki? to kluczowe pytanie.:))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
pnt' cz
  • pnt' cz
  • 24.10.2010 10:08

Ludzie tak biedny kraj wydałby 11 mln ?
nie mają skąd wziąć 300tys. na wykończenia ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.10.2010 09:35

Szkoda , że nie dali za to żeby nie było tej nieszczęsnej dla nas imprezy. Boję się , że tylko wstydu się najemy i to będzie wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwycięzca jest zawsze jeden: UEFA. Czy jeszcze potrzebują łapówki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe, tylko co dalej?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to nie jest bzdura ? Spójrzmy Euro , dostają dwa biedne kraje . Gdzie stadiony mają poziom Burkina Faso , przecież te mecze powinny być organizowane w krajach , które mają świetne zaplecze : Włochy, WB , Skandynawia .

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jako PZPN nie mamy sobie nic do zarzucenia..." Ja jako nie-PZPN miałbym PZPNowi dużo do zarzucenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń
johan
  • johan
  • 24.10.2010 04:54

hola hola Listkiewicz ,dawanie i branie łapówek leży w tradycji -napisze-,,polskiej piłki'' To nie frustracja!!!! ze strony cypryjskiego działacza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.