Facebook Google+ Twitter

Euro 2012. Dlaczego przegraliśmy?

Dlaczego przegraliśmy mistrzostwa Europy? Dlaczego nie wyszliśmy z grupy? Reprezentacja Polski zakończyła rozgrywki w fazie grupowej, można więc pokusić się o analizę przyczyn takiego zakończenia Euro 2012 przez polskich piłkarzy.

 / Fot. EPA/BRIAN STEWARTAnalizę pobieżną i dość powierzchowną, będzie ona bowiem przeprowadzona na gorąco, z marszu. Wszelkiej maści fachowcy z pewnością zajmą się rozbieraniem na czynniki pierwsze przyczyn takiej, a nie innej gry biało-czerwonych. Ja chciałbym poczynić to jedynie z pozycji kibica z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.

Opinia moja jest niezmienna od początku rozgrywek - główną przyczyną niepowodzenia naszej reprezentacji było źle przygotowanie fizyczne piłkarzy do mistrzostw. Zawiodły kondycja i szybkość, najważniejsze atuty, jakie polscy piłkarze mogli i powinni przeciwstawić przeciwnikom. Na ten temat pisałem wcześniej i o tym nie będę się więcej rozwodził.

Chciałbym poczynić uwagi odnoszące się do konkretnych płkarzy i formacji naszej drużyny. Na początek, żeby było jasne - uważam, że ta drużyna zagrała na miarę swoich możliwości, zupełnie przyzwoicie. Dwa remisy z silniejszymi rywalami i minimalna porażka ze zwycięzcą grupy, to nie była tragedia. Były momenty dobrej gry i momenty słabszej. Tych drugich było, niestety, więcej. Co najważniejsze, słabsza dyspozycja przychodziła w sytuacjach najważniejszych, kluczowych.

Pierwsza połowa meczu z Grecją była tyleż dobra, co nieskuteczna ze strony biało-czerwonych. Powinniśmy strzelić kolejne bramki, i tak jak Czechom
z Grekami, byłoby nam łatwiej większą przewagę dowieźć do końca. Skończyło się na jednej bramce, w efekcie doszło do nerwowej gry w drugiej połowie i do szczęśliwego, w sumie dla nas, remisu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.