Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 - dni prawdy Franciszka Smudy...

Nadeszły dni prawdy dla Franciszka Smudy. Mecze grupowe będą weryfikacją tego, co udało się Smudzie wypracować z reprezentacją. Każde zwycięstwo będzie więc zasługą selekcjonera. Każda porażka pójdzie na jego konto. Słowem - tabula rasa.

Tymczasem czytam, na popularnym, ponoć fachowym portalu, że wyjście z grupy to żaden sukces. I oczom nie wierzę. Halo! Tu ziemia! Od kiedy jesteśmy piłkarską potęgą? Dlaczego ma być łatwo?

Bo co? Gramy u siebie? Przecież wielu lansuje tezę, że atmosfera na meczach bardziej przypomina piknik, niż piłkarskie święto. Tak źle z dopingiem na reprezentacji podobno nie było jeszcze nigdy. Ponadto, kto liznął choć trochę psychologii sportu, ten wie, że tłumy oczekujące wygranej, zamiast dodawać skrzydeł, potrafią spętać piłkarzom nogi. Jakieś 6 lat temu, przy wypełnionych polskimi fanami trybunach, przy akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego, biało-czerwoni stracili gola z… Ekwadorem! Gospodarze poprzedniego Euro - Austria i Szwajcaria, mając za sobą rzeszę fanów, przegrali kolejno z Chorwacją i Czechami. Co więcej, nasz ostatni mecz o stawkę, pośród 45 tysięcy gardeł polskich kibiców, kojarzy mi się raczej fatalnie. Kadra Beenhakkera w karkołomnym stylu zremisowała wtedy 1-1 z Irlandią Płn. Własne ściany to praktycznie żaden atut.

Dobra, dobra, ale mamy najlepszego bramkarza w tej grupie! - krzyknie jeszcze inny ekspert. Po pierwsze, Cech zjada Szczęsnego na śniadanie. Po drugie, najlepszego bramkarza w grupie to mieliśmy na dwóch ostatnich imprezach – na wyniki nie miało to jednak żadnego przełożenia. Marny więc to argument. Pomijając już to, że obecna klasa Szczęsnego to również w pewnej mierze zasługa naszego selekcjonera. Bo to Smuda zaufał mu, kiedy ten w Arsenalu był jeszcze melodią przyszłości.

Przypadkowo, a jakże, Smuda mianował też na kapitana Błaszczykowskiego. Kubie, w jakiś nadzwyczajny sposób, dodało to skrzydeł i rozegrał swoją najlepszą rundę w Bundeslidze. W Niemczech zgarnął wszystko, co było do zgarnięcia.

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.