Facebook Google+ Twitter

Euro 2012: Francja awansowała po horrorze, Portugalia w barażach

Wczoraj poznaliśmy kolejne drużyny, które wywalczyły bezpośredni awans do piłkarskich Mistrzostw Europy 2012 oraz te, które będa musiały wywalczyć go w barażach.

 / Fot. logo EuroZ wczorajszych meczy na uwagę zasługuje szczególnie mecz w Paryżu, gdzie gospodarze zmierzyli się z Bośnią i Hercegowiną, konkurentem do bezpośredniego awansu. I do 78 min. pachniało sensacją, bowiem Bośniacy prowadzili 1:0. Wyrównującą bramkę Francuzi strzelili dopiero w 78 min. z rzutu karnego, co dało im bezpośredni awans, zaś Bośnia i Hercegowina zagra w barażach.

Dużą niespodziankę sprawili też Duńczycy, którzy w Kopenhadze wygrali z Portugalią 2:1. Portugalia zagra więc w barażach, których uniknęłaby, gdyby Szwecja nie wygrała z pewną już awansu Holandią (3:2). Szwecja tym samym zapewniła sobie bezpośredni awans jako najlepsza drużyna z drugich miejsc.
Awans do ME 2012 zapewniły sobie drużyny: Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Włoch, Anglii, Rosji, Grecji, Danii, Francji i Szwecji oraz gospodarze
Polska i Ukraina.

W barażach, które odbędą się w dniach 11 i 15 listopada zagrają: Czarnogóra, Turcja, Irlandia, Estonia, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Portugalia i Czechy.

Oceń materiał, kliknij gwiazdkę. Autor, który zdobędzie najwięcej punktów, dostaje 150 zł!

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.