Facebook Google+ Twitter

Euro 2012: Główny problem Ukrainy to brak nowoczesnego lotniska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-22 20:37

Jednym z głównych problemów przygotowań Doniecka do Euro 2012 jest brak nowoczesnego lotniska. Na tę kwestię szczególną uwagę zwraca UEFA, która w grudniu podejmie decyzję, czy w tym mieście za 3 lata odbędą się Mistrzostwa.

Donieckie lotnisko położone jest pół godziny jazdy autobusem od centrum miasta. Sama droga jest dość dobra, jednak budynek portu lotniczego przypomina lata '70. Kiedyś latały stamtąd samoloty do całego związku radzieckiego, teraz - rzadko - między innymi do Wiednia, Antalii i Moskwy. Trudno spotkać pasażerów.

Serhij, który pracuje tam jako taksówkarz już 27 lat, nie ma wątpliwości, że miastu potrzebne jest nowe lotnisko. - Serhij, który pracuje tam jako taksówkarz już 27 lat, nie ma wątpliwości, że miastu potrzebne jest nowe lotnisko. - Na Euro 2012 będą przyjeżdżać obcokrajowcy, dlatego port lotniczy powinien być współczesny" - podkreśla.

Dziennikarz Ołeksandr Sołowiej zwraca jednak uwagę, że brak jest biznesmena, który gotowy byłby zainwestować w modernizację, bądź też budowę nowego terminalu. Przed Euro 2012 trzeba to zrobić bowiem nowy pas startowy będzie mógł przyjąć wiele samolotów, a terminal nie przyjmie takiej liczby pasażerów. Rozmówca Polskiego Radia podkreśla też, że jest kłopot z organizacją kontroli paszportowej i celnej.

Stadion oraz lotnisko, to jedne z głównych wymagań UEFA w stosunku do miast, gdzie ma się odbyć Euro 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.