Facebook Google+ Twitter

Euro 2012. Jak przebiegają przygotowania Gdańska do przybycia fanów?

Do Euro 2012 pozostało już tylko 14 dni. Trenerzy ustalają ostatnie szczegóły i obmyślają taktykę. Kibice zacierają ręce i planują urlopy, a piłkarze z niecierpliwością czekają na pierwszy gwizdek, czując zapach świeżo skoszonej murawy.

Euro 2012. Jak przebiegają przygotowania Gdańska do przybycia fanów? / Fot. Damian MakutunowiczDo imprezy przygotowują się również miasta organizujące mecze. A w śród nich Gdańsk. W ostatnich dniach stolica Pomorza przybiera nowe barwy, barwy UEFA Euro 2012. Mimo że to dopiero początek przygotowań, można dostrzec, że miasto rzeczywiście staje się coraz bardziej kolorowe. Niektóre rzeczy zostały już zrobione, inne są w trakcie, a na pozostałe trzeba jeszcze trochę poczekać.

Z informacji podanych przez Macieja Nicgorskiego z Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta dowiadujemy się, że przyjezdnych kibiców przywitają między innymi 3 "witacze". Znajdują się one na wjeździe z Sopotu, przy lotnisku oraz w Nowym Porcie. Jedna wielkoformatowa siatka znajduje się już na ścianie Centralnego Muzeum Morskiego. 2 siatki wiszą także na budynku Urzędu Miasta. Jadąc z Warszawy, również można dostrzec logo mistrzostw. 4 backlighty o rozmiarach 6 na 3 m, znajdują się przy wjeździe z Warszawy oraz przy zjeździe z obwodnicy. Pozostałe dwa wiszą przy Matarni (ul. Słowackiego) i na Trakcie św. Wojciecha.

Zobacz też: Gdańsk w barwach Euro 2012 [Fotorelacja]


Klimat najważniejszych europejskich rozgrywek będzie można poczuć na gdańskiej starówce. Spacerując ulicą Długą, można dziś dostrzec 36 flag, a w montowane są jeszcze 4 banery. W centrum na latarniach wisi już 150 ramek. Nie zabraknie także wielkoformatowej siatki na Żółtym wWiadukcie przy placu Zebrań Ludowych - miejscu przeznaczonym na strefę kibica. Według zapewnień pojawi się ona na początku czerwca.

Na pewno nie da się zapomnieć o trwających mistrzostwach, podróżując wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych. Obecnie montowanych jest blisko 1,5 tys. flag UEFA EURO 2012. Część można już dostrzec na słupach trakcyjno-oświetleniowych. Na takich słupach znajdzie się także blisko 2 tys. flag narodowych. Dodatkowo, na płotach tramwajowych będzie wisieć blisko 10 km banerów. Można się zatem spodziewać, że ulice przybiorą wiele barw, a miasto będzie tętniło życiem.

Jednak wygląd ulic to nie wszystko. Władze miasta mają zamiar zadbać również o komunikację miejską. Maciej Nicgorski informuje, że po torach będzie jeździło 6 w pełni oklejonych składów tramwajowych, a w samych pojazdach znajdzie się ponad 500 plakatów. Można być pewnym, że żadnemu pasażerowi nie umkną informacje o Euro.

Czytaj dalej --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 27.05.2012 00:46

Lechia pas,Arka zawiodła,no cóż-flaki na oleju...lekka depresja!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kazimierz
  • Kazimierz
  • 26.05.2012 13:38

"Koko Euro spoko" Jarzębiny,
http://www.whoateallthepies.tv/videos/122514/koko-euro-spoko-polands-official-euro-2012-

:
Tekst piosenki
Jarzębina: Koko Euro spoko
Cieszą się Polacy, cieszy Ukraina,
Że tu dla nas wszystkich Euro się zaczyna,
Że tu dla nas wszystkich Euro się zaczyna.
Hej!

Kokokoko Euro Spoko,
Piłka leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /2x

Nasi dzielni chłopcy to biało-czerwoni,
Wygrać im się uda
Ucieszy się Smuda
Wygrać im się uda
Ucieszy się Smuda
Hej!

Kokokoko Euro Spoko,
Piłka leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /2x

Zdobywajcie gole i będzie po sprawie
Zdobywajcie gole i będzie po sprawie

Kokokoko Euro Spoko,
Orzełki biegajcie żwawo po murawie,
Piłka leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /2x
Nie myśl sobie bracie, że rady nie damy
Nie kłopocz się siostro
My Euro wygramy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.