Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 jednak w Krakowie? Stan stadionu w Poznaniu budzi zastrzeżenia UEFA

Poznań może utracić udział w organizacji Euro. Przyczynami mają być zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa obiektu przy ulicy Bułgarskiej oraz wciąż bardzo zły stan murawy.

Do takich informacji dotarł serwis internetowy pilkarskiekomentarze.com. Powołując się na doniesienia osoby z kręgów zbliżonych do PZPN i UEFA, serwis podaje, że Poznań prawdopodobnie straci prawo do współorganizacji turnieju.

Największym mankamentem poznańskiego stadionu jest bezpieczeństwo. Specjaliści uważają, że obiekt nie trzyma restrykcyjnych zasad, określonych przez europejski związek. Obawy budzi również nieustannie zły stan murawy boiska.

Czytaj też: Euro na Ukrainie znów zagrożone? UEFA dała ultimatum

Wszystkie te kwestie są jednak do rozwiązania. Już teraz widać duże postępy przynajmniej w sprawie poprawy bezpieczeństwa; m.in. zamontowano barierki uniemożliwiające swobodne poruszanie się pomiędzy sektorami trybun. Jeżeli zaś na niekorzyść Poznania ma świadczyć incydent z odpaleniem przez kibiców Widzewa materiałów pirotechnicznych, wypada przypomnieć, że ochronę obiektu łatwo zmienić.

Co się natomiast tyczy murawy boiska - cóż, stadion Lecha nie jest w Polsce wyjątkiem. A jeśli stan boiska miałby być przyczyną dyskwalifikacji miasta, wystarczy chyba wspomnieć, że tuż przed turniejem Mistrzostw Europy można położyć zupełnie nową trawę z rolek.

Czytaj też: UEFA odbierze Ukrainie Euro 2012?

Decyzja dotycząca Poznania ma zapaść jeszcze w marcu. Już teraz zaś nasz informator zawiadamia, że jeżeli stolica Wielkopolski utraci prawa do współorganizacji Euro, to jej miejsce zajmie Kraków - miasto rezerwowe z większą bazą miejsc noclegowych oraz 1,5-metrową fosą oddzielającą boisko od trybun na stadionie Wisły. Barbara Janik, doradca prezydenta Krakowa ds. sportu, na razie nie potwierdza jednak tych doniesień.


Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.