Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 już za chwilę. Finałowe odliczanie w Warszawie

Stolica obudziła się leniwie, ale z godziny na godzinę napięcie rośnie. Na ulicach Warszawy nie trudno spotkać kibiców przyodzianych w barwy biało-czerwone, natomiast z trudnością można wypatrzyć tych popierających Helladę. Już za niecałe 5 godzin mecz rozpoczęcia Euro 2012 - Polska kontra Grecja!

Jak widać na załączonym obrazku, nawet syreny w piątek są za Polakami! / Fot. Piotr DrabikDo Warszawy przyjechałem krótko po 9 rano, ale klimat zbliżającego się meczu towarzyszył mi przez całą jazdę pociągiem. Grupki kibiców, obowiązkowo ubranych w czapki, flagi i koszulki z motywem biało-czerwonym, co róż próbowały pobudzić do bojowego nastroju lekko zaspanych pasażerów. Na "Centralnym", przy peronach, bardzo znikome oznakowanie przypomina o startujących w piątek piłkarskim Euro - jednak po wyjściu z dworca moje zdanie na ten temat zmieniło się diametralnie. Chyba najbardziej sympatyczne wydają się pomniki syrenek, umalowane stosownie do danego kraju biorącego udział w turnieju. Małe plakaty i wielkie banery, a największy z nich "Feel like at home", który na pewno wzbudzi w zagranicznych gościach pozytywne odczucia.A tych wśród kibiców, przed południem, w stolicy jak na lekarstwo - w drodze do fan zone spotkałem tylko jedną małą grupkę sympatyków greckiej reprezentacji, obce języki można usłyszeć głównie napotykając zagranicznych dziennikarzy. Na kilka godzin przed otwarciem strefa kibica przy pl. Defilad nie dawała oznak życia, wyłączając techników i zabezpieczenie. W jeden z najważniejszych dni piłkarskiego turnieju, bramy fan zony hucznie otwarto o godz 12.

Pałac Kultury i Nauki świetne wpisuje się w strefę kibica przy pl. Defilad / Fot. Piotr DrabikNatomiast kibice Kuby Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego czy Wojtka Szczęsnego, od samego rana dają o sobie znać. Wśród spieszących się wszędzie mieszkańców stolicy, nie zabrakło tych z malunkiem biało-czerwonym na policzku czy noszących koszulki z takim samym motywem. Modą tegorocznego sezonu są również flagi na samochodowych oknach czy skarpety w kolorach polskiej flagi na lusterkach bocznych. Nie brakuje również rowerzystów, eksponujących swój sportowy patriotyzm. Nowością natomiast są wspólne patrole policji i żandarmerii wojskowej (posiadającej podczas mistrzostw bardzo rozległe uprawnienia - przyp. red.). Można było miejscami odnieść wrażenie, że funkcjonariusze w błękitnych mundurach poduczają swoich kolegów po fachu.

 / Fot. Piotr DrabikZapracowani są również oficjele, którzy poniekąd są również twarzą polskiego Euro. Jeszcze przed południem, prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z innym prezydentem - UEFA, Michelem Platinim. Panowie jeszcze się dziś spotkają - podczas meczu otwarcia mistrzostw pomiędzy Polską a Grecją.

Dokładnie o 12 rozpoczęła się konferencja prasowa o ostatnich przygotowaniach władz stolicy na turniej. Nie wpłynął wniosek, tylko prośba o pomoc w przejściu grupy na stadion (...) Nie będzie problemu, żebyśmy kibicom rosyjskim pomogli - tymi słowami Ewa Gawor, dyrektor Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawa, mówiła o wtorkowym marszu rosyjskich kibiców na Stadion Narodowy. W podobnym, uspokajającym, tonie wypowiedziała się prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

julia kawczyk
  • julia kawczyk
  • 08.06.2012 18:13

eloooo

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maryla Nowakowska
  • Maryla Nowakowska
  • 08.06.2012 16:26

POLSKA - GRECJA
WYNIK ; 3 :1
"Koko Euro spoko" Jarzębiny,

http://www.whoateallthepies.tv/videos/122514/koko-euro-spoko-polands-official-euro-2012-

Tekst piosenki
Jarzębina: Koko Euro spoko
Cieszą się Polacy, cieszy Ukraina,
Że tu dla nas wszystkich Euro się zaczyna,
Że tu dla nas wszystkich Euro się zaczyna.
Hej!

Kokokoko Euro Spoko,
Piłka leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /2x

Nasi dzielni chłopcy to biało-czerwoni,
Wygrać im się uda
Ucieszy się Smuda
Wygrać im się uda
Ucieszy się Smuda
Hej!

Kokokoko Euro Spoko,
Piłka leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /2x

Zdobywajcie gole i będzie po sprawie
Zdobywajcie gole i będzie po sprawie

Kokokoko Euro Spoko,
Orzełki biegajcie żwawo po murawie,
Piłka leci hen wysoko,
wszyscy razem zaśpiewajmy, naszym doping dajmy. /2x
Nie myśl sobie bracie, że rady nie damy
Nie kłopocz się siostro
My Euro wygramy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.