Facebook Google+ Twitter

Euro 2012. Kibice złożyli 12 mln zamówień na bilety

Zainteresowanie Euro 2012 przeszło wszelkie oczekiwania. Złożono 12 149 425 zamówień, podczas gdy w sprzedaży dostępnych jest ok. 580 tys. biletów. O tym, do kogo trafią wejściówki, zdecyduje losowanie.

Stadion Narodowy w Warszawie - fotografia ilustracyjna / Fot. PAP/ Bartłomiej Zborowski Spośród wszystkich biletów na mecze bez mała 600 tys. trafi do sprzedaży. Pozostałych 800 tys. - do sponsorów, gości UEFA, narodowych federacji oraz do klientów biznesowych.

Czytaj też: 1 marca rusza sprzedaż 1,4 mln biletów na mecze Euro 2012

Formularze zgłoszeniowe napłynęły z 206 krajów. Największą liczbę zamówień złożyli mieszkańcy Ukrainy i Polski - prawie 88 proc. całości. Popyt na bilety jest najwyższy w historii. Czyżby ME miały stracić wizerunek turnieju „kanapowo-kapcianego”?

Czytaj też: Po Euro zostaną polsko-ukraińskie przyjaźnie. Wywiad z Pawłem Lechem

Z powodu ogromnego zainteresowania w dniach 19-22 kwietnia odbędzie się specjalna loteria. Możliwość zakupu wejściówek będą mieli wyłącznie szczęśliwcy. Nad zgodnością z prawem czuwać będzie specjalnie wyznaczony notariusz. Osoby, które wygrają w loterii, zostaną poinformowane o tym zarówno drogą elektroniczną, jak i listownie.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcyWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.