Facebook Google+ Twitter

EURO 2012: Losowanie już jutro!

W niedzielne południe oczy całej Europy będą zwrócone na Salę Kongresową,w której odbędzie się losowanie grup eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy 2012.

W Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki trwają przygotowania do sobotniego losowania grup eliminacyjnych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. / Fot. Radek Pietruszka /PAP51 zespołów, 6 koszyków - już jutro dowiemy się kto z kim będzie walczył o udział w piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Wydarzenie to
będzie śledzić cały piłkarki świat.

W piątkowy wieczór do Warszawy przyleciał prezydent UEFA Michael Platini, który będzie pełnił funkcję gospodarza uroczystości, natomiast funkcja mistrza ceremonii przypadła w udziale sekretarzowi UEFA-Gianniemu Infantino. Swoje przybycie potwierdzili selekcjonerzy reprezentacji Rosji, Hiszpanii, Belgii, Niemiec i Anglii. Po uroczystości trenerzy przejdą do tzw. strefy mieszanej, gdzie będą odpowiadać na pytania dziennikarzy. Każdy szkoleniowiec ma przyporządkowane oddzielne miejsce. Z obowiązku przechodzenia do strefy mieszanej zwolnieni są selekcjonerzy gospodarzy, którzy miejsce w finałach mają zapewnione automatycznie.

Organizatorzy mają zamiar przypomnieć zebranym gościom, że ceremonia eliminacji przypada na rok,w którym obchodzimy 50. rocznicę pierwszego turnieju o mistrzostwo Europy. W 1960 roku turniej ten nosił nazwę Pucharu Narodów Europy, a pierwszym triumfatorem było ZSRR, które w finale pokonało Jugosławię 2:1.

Polskim akcentem w ceremonii będą dwaj ambasadorzy Euro - Zbigniew Boniek i Andrzej Szarmach. Natomiast na scenie po gali wystąpić ma poznański zespół Audiofeels.

Na uroczystość zaproszono ponad 900 gości. Prócz delegatów z 53 państw federacji, obecni będą przedstawiciele rządu, prezydenci miast - gospodarzy oraz sponsorzy. Organizatorom pomagać ma 165 wolontariuszy.

Źródła:
http:///sport.onet.pl
http://sport.onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 07.02.2010 01:45

Polska jak I Ukraina jako organizator ma zapewniony udział w ME. Więc kwalifikować się nie musimy =)
Ciekawa zaś jestem występu AudioFeels. Sądzę, że organizatorzy wybrali dobry zespół, bo o coś ciekawego i wartościowszego muzycznie w tym kraju ciężko ;).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe kogo wylosujemy. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.