Facebook Google+ Twitter

EURO 2012 - modernizacja Poznania

Od oficjalnego wyboru Poznania jako jednego z miast, które zorganizuje mistrzostwa Europy w piłce nożnej minął już rok. Planowane jest poważne zmodernizowanie miasta. Jak się okazuje, teorię od praktyki dzieli bardzo długa droga...

Grafika reklamująca Euro 2012 (Plac Wolności) / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pozna%C5%84_Euro_2012.jpgNa samym początku liczba inwestycji była dość pokaźna. Wyglądało na to, że stolica Wielkopolski z upływem czasu zostanie całkowicie zmieniona. Dziś tych inwestycji jest zaledwie kilkanaście. Najważniejsza z nich to budowa nowych sieci dróg i tras tramwajowych. W czasie mistrzostw poznaniacy i ich goście będą mogli przemieszczać się po mieście nowoczesnymi tramwajami. Szczególnym zainteresowanie wśród mieszkańców budzi przedłużenie bezkolizyjnej linii tramwajowej PST aż po zachodni dworzec PKP.

Ma to poprawić cały system komunikacji miejskiej, który na tym odcinku najczęściej się blokuje. Głośno się mówi także o modernizacji całego dworca kolejowego, który ma stać się supernowoczesnym budynkiem. Początkowo nie był on ujęty w planach przygotowań na EURO 2012, ale coraz bardziej prawdopodobne jest zrealizowanie tego projektu.

Remonty nie ominą lotniska Ławica. Planowana jest rozbudowa terminalu, a także dodatkowego miejsca dla samolotów na płycie lotniska. Najważniejszą sprawą jednak jest zwiększenie liczby obsługiwanych samolotów, co jest trudnym zadaniem. By była ona wystarczająca, Poznań musi zwiększyć liczbę operacji lotniczych aż dwukrotnie.

-Nie widzę tu żadnego niebezpieczeństwa, bo opóźnienia wynikają wyłącznie z braku decyzji środowiskowej, na którą zwykle czeka się długo - mówił dla gazety.pl Michał Prymas, wiceprezes spółki EURO 2012.

Większość inwestycji jest niestety opóźniona. W czasie nie mieszczą się firmy modernizujące odcinek ul. Grunwaldzkiej. Nadal nie widać remontów na jednej z najbardziej kolizyjnych ulic w stolicy wielkopolski, ul. Bukowskiej, na której ma powstać drugi pas ruchu. W opłakanym stanie są także trasy otaczające stadion przy ul. Bułgarskiej.

Całkiem dobrze wygląda natomiast sprawa z bazami noclegowymi. W Poznaniu nie ma problemu z hotelami. Zarówno dla tych najważniejszych gości, którzy według postanowień UEFA (Unia Europejskich Związków Piłkarskich) powinni przebywać w hotelach czterogwiazdkowych,
jak ich samych kibiców. Poznaniacy wyrażają bowiem zapotrzebowanie na krótkoterminowe wynajmy mieszkań.

- Nie widzę w tym żadnego problemu. Wielu poznaniaków wynajmuje swoje mieszkania lub też same pokoje gościom, którzy przyjeżdżają na wystawy podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich. Miejsca jest sporo tym bardziej, że sama impreza odbędzie się w czasie gdy jest mniejsza liczba studentów w mieście - mówi pan Rafał właściciel kilku mieszkań w Poznaniu.

http://poznan.gazeta.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • P S
  • 25.03.2010 23:12

"Nadal nie widać remontów na jednej z najbardziej kolizyjnych ulic w stolicy wielkopolski, ul. Bukowskiej, na której ma powstać drugi pas ruchu."

albo ktoś to pisał dawno temu albo w ogóle nie był na tej ulicy - prace na bukowskiej trwają i to pełną parą, wycięte wszystkie drzewa, zburzone większość budynków na trasie, pełno betonowych kręgów, a na krzyżówce z ul. Złotowską dość spora baza robotników - warto sprawdzić takie rzeczy!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.