Facebook Google+ Twitter

Euro 2012. Nikt nie jest pewny awansu

Największe szanse na awans spośród wszystkich reprezentacji mają Niemcy, którzy jako jedyni mają na swoim koncie komplet punktów. Mimo to, wcale nie są pewni miejsca w ćwierćfinale. O wyjście z grupy nadal walczy aż 14 z 16 drużyn.

Udostępniane na licencji Creative Commons 3.0 / Fot. Petar MiloševićZa nami druga druga seria spotkań fazy grupowej Mistrzostw Europy 2012. Po dwóch meczach każdego z zespołów sytuacja poszczególnych zespołów robi się bardziej przejrzysta. Tym samym można się zastanowić nad różnymi wariantami w grupach i pokalkulować, które zespoły mają większe i mniejsze szanse na grę w ćwierćfinałach.

Grupa A: Rosja na czele, ale szanse ma każdy


W grupie A sytuacja jest dość interesująca. Na pierwszym miejscu jest Rosja, która ma na swoim koncie 4 punkty. Zaraz za nią plasuje się drużyna z Czech z 3 oczkami, dalej Polska z dwoma oraz Grecja z 1 punktem. Przed nami dwa ostatnie mecze: Grecja - Rosja oraz Czechy - Polska.

W przypadku remisu lub wygranej, Rosjanie mają pewne miejsce w ćwierćfinale. Jednak gdyby przegrali, ich sytuacja byłaby mniej klarowna. Na koncie mieliby 4 punkty, czyli tyle samo ile Grecja. Dodatkowo w przypadku remisu Polski z Czechami, 3 drużyny miałyby po 4 oczka na swoim koncie. Wtedy o awansie decydowałby bilans bramkowy.

Samodzielne pierwsze miejsce w grupie mogą zająć Polska, Rosja albo Czechy. Każda z nich musiałaby jednak wygrać swój mecz. Jeśli wygra Rosja, to niezależnie od przebiegu pozostałych spotkań, awansuje z pierwszego miejsca. W przypadku wygranej Czechów, Rosja musiałaby przegrać lub zremisować. Natomiast aby pierwsze miejsce w grupie zajęli Polacy, Rosja musiałaby przegrać z Grecją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.