Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 odbędzie się w Warszawie i Kijowie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-12 22:37

Warszawa i Kijów - w tych miastach na pewno zostaną rozegrane mecze piłkarskich mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Jutro Komitet Wykonawczy UEFA ma ogłosić, które miasta otrzymają prawa organizacji turnieju i status miast-gospodarzy.

Gdańsk na informacje z Bukaresztu czeka z nadzieją, ale i z niepokojem. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz uważa, że wszystko, co było do zrobienia, zostało wykonane, teraz pozostaje czekać na decyzję. Niezależnie od niej, prace będą kontynuowane. Jak podkreśla prezydent Gdańska, budowa stadionu, rozbudowa lotniska czy dróg były planowane jeszcze zanim Polska została wybrana jako współorganizator Euro.

W Gdańsku najważniejszą inwestycją związaną z EURO 2012 jest budowa stadionu. UEFA co kilka tygodni otrzymywała szczegółowe raporty, plany, informacje o wydanych pozwoleniach i decyzjach. Jak podkreśla Renata Wiśniowska dyrektor projektu w spółce BIEG 2012, do ekspertów UEFA trafiło kilkadziesiąt tomów szczegółowej dokumentacji.

Wymogi UEFA co do bazy noclegowej oraz zaplecza gastronomicznego zostały wypełnione w stu procentach - zapewnia rzecznik gdańskiego projektu EURO 2012 Michał Brandt. Zakończyła się także procedura wstępnego kontraktowania pokoi, większość hoteli, z którymi rozpoczęto negocjacje, podpisało umowę.

Gdańsk liczy, że jutro z Bukaresztu napłyną dobre informacje. W ratuszu wszyscy zaangażowani w przygotowania do EURO 2012 będą wspólnie oglądać transmisję konferencji, na której UEFA poda listę miast-gospodarzy turnieju.

Prezydent UEFA Michel Platini wielokrotnie podkreślał, że nominacje do organizacji turnieju nie muszą przebiegać według podziału 4 miasta w Polsce i cztery na Ukrainie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.