Facebook Google+ Twitter

Euro 2012. Oficjalnie otwarto stadion w Dniepropietrowsku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-14 22:25

Otwarcie stadionu w Dniepropietrowsku to istotny sukces na drodze do Euro 2012. Taką ocenę przedstawili polscy i ukraińscy działacze sportowi, którzy wzięli udział w uroczystości otwarcia areny.


Stadion w Dniepropietrowsku to pierwszy obiekt, na którym odbędą się mecze Euro 2012. Prezes PZPN Michał Listkiewicz podkreślił, że jeszcze w tym miesiącu odbędą się spotkania UEFA, poczas których zostaną ocenione postępy Polski i Ukrainy. Zdaniem Listkiewicza, otwarcie areny w Dniepropietrowsku to duży plus dla obu krajów. "Spotkania UEFA możemy oczekiwać z wielkim optymizmem" - podkreślił szef PZPN. Dodał przy tym, że przecieki z raportów europejskiej federacji są pozytywne.

Radości nie ukrywał także prezes Federacji Futbolu Ukrainy Hryhorij Surkis. Jego zdaniem, stadion w Dniepropietrowsku to duży krok na drodze do Euro 2012. - Jesteśmy sojusznikami, jesteśmy partnerami i jedną drużyną - Ukraina i Polska. Myślę, że dziś mogą się cieszyć nie tylko Ukraińcy, ale i Polacy - zaznaczył.

Budowa stadionu, na którym może zasiąść 31 tysięcy widzów, trwała od 2005 roku i kosztowała co najmniej 45 milionów euro. Sfinansował ją właściciel miejscowego klubu Dnipro, jeden z najbogatszych Ukraińców Ihor Kołomojskyj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że nie ma zdjęcia. Jednakże stadion jest niczego sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.