Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32352 miejsce

Euro 2012 oznacza boom dla branży hotelarskiej

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-04-25 07:36

W tym tygodniu do wielu trójmiejskich hoteli zgłosili się już pierwsi przedstawiciele zagranicznych biur podróży. Podobnie jest w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Chcą rezerwować pokoje dla kibiców, którzy przyjadą na mistrzostwa.

Euro 2012 to także wielka szansa dla absolwentów studiów hotelarskich. Tylko w Trójmieście w tej branży potrzebnych będzie co najmniej około tysiąca nowych pracowników! Paulina Hinz z Hanzy mówi, że są już pierwsi chętni do rezerwacji miejsc w tym hotelu, mimo że do Euro 2012 jest jeszcze pięć lat. / Fot. Fot. Dziennik Bałtycki
Informacja o przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji mistrzostw Europy w 2012 roku zelektryzowała nie tylko Polaków i Ukraińców. Zagraniczne biura podróży już zaczęły rozpoznawać nasz rynek hotelowy i rozpoczęły zabiegi o rezerwacje miejsc w hotelach.
– Otrzymaliśmy już kilka zapytań w tej sprawie. Co prawda, na razie nie zdecydowaliśmy się jeszcze na dokonanie konkretnej rezerwacji miejsc w naszym hotelu, jednak zainteresowanie nimi z każdym tygodniem będzie zapewne wzrastać – wyjaśnia Paulina Hinz, specjalistka od spraw marketingu gdańskiego hotelu Hanza.

Podobnie wygląda także sytuacja w kilku innym trójmiejskich hotelach. W nich również za pięć lat zamieszkają fani futbolu.
– Na razie pojawiają się pierwsze zapytania. Z tego co wiem, ta sytuacja dotyczy większości hoteli w Gdańsku, Sopocie i Gdyni – tłumaczy anonimowo dyrektor jednego z dużych gdańskich hoteli.
Wzmożone zainteresowanie miejscami noclegowymi w hotelach podczas Euro 2012 to nie tylko domena Trójmiasta. Wzmożony ruch w tej sferze widoczny jest także w pozostałych polskich miastach, w których odbywać się będą za pięć lat mecze piłkarskie.

– Otrzymujemy już pojedyncze zgłoszenia od naszych zagranicznych kontrahentów, dotyczące wielu naszych hoteli w Trójmieście, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Na razie pracujemy nad scentralizowanym systemem rezerwacji miejsc. Gdy będzie on już gotowy, zaczniemy dokonywać rezerwacji – zapewnia Kaja Szwykowska, rzeczniczka prasowa Orbisu.
Euro 2012 to także wielka szansa dla wielu absolwentów wyższych szkół o profilu hotelarskim. Tylko w Trójmieście w ciągu najbliższych pięciu lat wybudowanych zostanie ponad dwadzieścia nowych hoteli i pensjonatów. Ponad tysiąc miejsc pracy czekać tam będzie na wykwalifikowanych pracowników.

– Euro 2012 to szansa dla absolwentów takich szkół, jak Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Tego rodzaju uczelnie mają z reguły podpisane umowy z hotelami na praktyki dla studentów. Dzięki temu po zakończeniu nauki są oni gotowi do rozpoczęcia pracy na samodzielnych stanowiskach w hotelu. O takich pracowników zabiegać będą nowe hotele i to dla takich właśnie ludzi będzie już wkrótce szansa. Niewykluczone także, że część osób, które obecnie pracują za granicą, zdecyduje się na powrót do kraju – tłumaczy z przekonaniem Stanisław Wilgocki, dyrektor hotelu Novotel Marina, a jednocześnie także wykładowca w gdańskiej WSTiH.
Podobnego zdania jest również Bożena Solich, prezes gdańskiego oddziału Polskiego Zrzeszenia Hoteli. Według niej, na Euro 2012 potrzebnych będzie wielu wykwalifikowanych pracowników w branży hotelarskiej.

– Dla takich właśnie ludzi pojawia się teraz ogromna szansa, tym bardziej że wielu pracowników hoteli wyjechało za granicę i już teraz bywają problemy z doborem dobrze przygotowanego personelu – powiedziała nam Solich.

Maciej Pawlikowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.