Facebook Google+ Twitter

Euro 2012: Polska dobrze przygotowana

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-14 09:07

Rzecznik UEFA William Gaillard dobrze ocenia polskie przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Trudniej mu jednoznacznie ocenić, jak to jest z Ukrainą.

"Z Polski mamy dobre wieści" - mówi rzecznik UEFA w rozmowie z wiedeńskim dziennikiem gospodarczym "Wirtschaftsblatt", nawiązując do obaw, że niezbędne inwestycje infrastrukturalne nie zostaną zrealizowane na czas.

UEFA w ciągu ostatnich miesięcy odnotowała wyraźny postęp polskich przygotowań do Euro 2012. Ukraińskich już jednak tak dobrze nie ocenia. William Gaillard wylicza: "Obietnic jest sporo, ale brak choćby hoteli. Potrzebni są prywatni inwestorzy, a ci potrzebują otwartego rynku. Nie ma pewności, czy Ukraina spełnia ten warunek".

Futbolowej federacji zależy jednak, by mistrzostwa rzeczywiście się odbyły. Dlatego UEFA - dodaje rzecznik - obiecuje elastyczność. Gotowa jest zgodzić się, by na przykład w jednym kraju mecze były rozgrywane w pięciu miastach, w drugim zaś w trzech. Albo na zamianę Lwowa, gdzie brak pieniędzy na budowę stadionu, na Odessę, która stadion już ma.

"Tylko jedno jest pewne: nie pójdziemy na żadne kompromisy co do jakości turnieju, ale poza tym UEFA pomoże, gdzie to tylko możliwe" - rzecznik UEFA w rozmowie z austriacką gazetą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.