Facebook Google+ Twitter

Euro 2012: Polska i Ukraina razem albo w ogóle

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-15 16:39

Wszystkie spotkania Euro 2012 zostaną rozegrane zgodnie z planem, w Polsce i na Ukrainie - zapewnia Polski Związek Piłki Nożnej.

Adam Olkowicz z komitetu organizacyjnego Euro w PZPN zaprzeczył, by Polska mogła przejąć część meczów ze względu na opóźnienia w przygotowaniach strony ukraińskiej. Dodał, że informacje takie zaszkodziły nieco w naszych wzajemnych stosunkach.

Doniesienia o tym, że Polska mogłaby przejąć część spotkań grupowych i finał Euro pojawiły się po niedawnej kontroli Michela Platiniego. Wynikało z niej, że Ukraińcy mają problem z budową infrastruktury i stadionu olimpijskiego w Kijowie.

Adam Olkowicz zapewnia jednak, że nasi partnerzy mają plan awaryjny. W razie niepowodzenia inwestycji, w Kijowie wybudowany zostanie nowy stadion mieszczący 55 tys. osób po drugiej stronie Dniepru.

Na przełomie lipca i sierpnia do Polski i na Ukrainę przyjadą kontrolerzy UEFA. Sprawdzą stan przygotowań naszych stadionów i infrastruktury. Wyniki kontroli zaprezentują pod koniec września na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA w Bordeaux, we Francji.

Wczoraj na temat organizacji Euro 2012 w Warszawie rozmawiali premier Ukrainy Julia Tymoszenko i Donald Tusk. Zapewnili, że nasze kraje zdążą na czas przygotować się do turnieju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.