Facebook Google+ Twitter

Euro 2012: Polska zostanie sama?

W oczekiwaniu na kolejny raport UEFA w sprawie przygotowań Polski i Ukrainy do Euro 2012 daje się już słyszeć głosy działaczy europejskiej federacji piłki nożnej. Według tych głosów organizacja imprezy na Ukrainie będzie niemożliwa.

Wizualizacja Stadionu Narodowego / Fot. PolskaTimesPolska nie straci możliwości organizacji imprezy, ale pojawia się pytanie z kim będziemy ją organizować?

Według działaczy UEFA, którzy w tygodniu gościli na meczach Ligi Mistrzów, finał Euro odbędzie się w Warszawie. Wśród komentarzy można było usłyszeć, że za cztery lata nie będzie możliwe zorganizowanie imprezy na Ukrainie. Problemów jest wiele. Kłopoty z modernizacją stadionu narodowego w Kijowie, budowa dróg i baz noclegowych to główne problemy, z którymi borykają się władze Ukrainy. Kolejnym czynnikiem komplikującym postęp prac jest niejasna sytuacja polityczna w kraju.

W takim wypadku pojawiają się pytania kto, wraz z Polską mógłby zorganizować mistrzostwa Europy w 2012. Od jakiegoś czasu można usłyszeć o ewentualnych kandydatach do zastąpienia Ukrainy. Głównym z nich są Niemcy, które gościły finalistów ostatniego Mundialu.

Gdyby spekulacje działaczy UEFA się potwierdziły, nie byłaby to porażka tylko i wyłącznie Ukrainy, ale i samego szefa europejskiej federacji – Michela Platiniego. Z tego też względu władze związku postanowiły mocno wesprzeć Polskę w kontynuacji przygotowań do imprezy. Mało prawdopodobnym jest jednak, aby nasz kraj w całości zorganizował mistrzostwa Starego Kontynentu.

Dla wielu działaczy UEFA sytuacja jest nie do przyjęcia, jednak da się słyszeć sugestie, że ostateczna decyzja w sprawie Euro zostanie odłożona. Notowania Polski, po początkowych problemach, poprawiły się, natomiast na Ukrainie nie widać postępów. Notowań naszych wschodnich sąsiadów nie poprawiło nawet oddanie nowego stadionu w Dniepropietrowsku.

Źródło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

W Poznaniu już zaawansowana budowa, we Wrocławiu już przygotowują teren pod budowę...nie jest źle:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska sama nie da rady. Polska nie jest w stanie zbudować jednego stadionu a co dopiero 8 :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska ma bogate doświadczenia w zostawaniu samej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Racja Grzesiek,
słyszeć to można coś na ulicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyste spekulacje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak wyżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

niezmiennie bawią mnie te plotki-obawy że komuś cos odbiorą....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.