Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 powoli przechodzi do historii. Jedni je krytykują, inni są zachwyceni

Jedni chwalą Euro 2012 inni się nim szczycą, a jeszcze inni krytykują i się nim brzydzą. Nim przyjdzie czas na pełne podsumowanie Euro w Polsce, warto już dziś napisać kilka słów o tej wielkiej imprezie europejskiej piłki.

W prasie codziennej i internecie, aż huczy od najróżniejszych mądrości i mądrali, którzy usiłują na wszelkie sposoby potępić i wybrzydzić sens organizacji Euro 2012 w Polsce. Bo przecież lepiej byłoby dla nas siedzieć cicho i podziwiać sukcesy innych narodów, a przy okazji opluwać Polskę i nią rządzących, którzy nic nie umieją i nic nie potrafią, nawet zorganizować Euro. A kiedy Euro trwa w Polsce, opluwają imprezę, rządzących, Polaków i Polskę, bo przecież nie ma za co, kogo, co i czego chwalić. Najlepiej mówić, że Polska się wali, upada - podobnie jak któraś autostrada.

Turyści i kibice zagraniczni, którzy odwiedzili i zwiedzili przy okazji Euro Polskę - wyjechali zachwyceni kulturą, wesołością i gościnnością Polaków. Opowiadają o tym i o Polsce, w jak najlepszym tonie - znajomym i mediom. Opowiadają podobne obserwacje i odczucia zarówno Europejczycy, Arabowie, Amerykanie, Kanadyjczycy, Australijczycy, jak i Azjaci. Chciałoby się rzec brzydko - tylko nasi odwrotnie mówią, wariaci.

O obserwacjach i przyjemnych odczuciach z Polski, piszą i mówią zagraniczne media. Chwalą nas liczne zastępy dziennikarzy z różnych krajów świata. Próbowałem to pokazać w artykule "Zagraniczni goście zachwycają się naszym krajem. Będzie moda na Polskę?". Przedstawiłem konkretne wypowiedzi w prasie, radiu i telewizji krajów europejskich, azjatyckich i afrykańskich. Z braku miejsca - pominąłem opinie kibiców i komentatorów kanadyjskich, australijskich i amerykańskich.

Moi Czytelnicy, w sprawach Euro i Polski, mieli bardzo różne opinie i oceny. Przeważały negatywne. Przytoczę dwie. Internauta o nicku puchacz napisał w komentarzu: "polska gospodarka jest żałosna.. coś dochod globalny na poziomie malutkiej holandii propaganda rządu jak za PRL..to tak jakbym zwiedzal afryke i podziwial murzynskie szałasy co musze przyznac byłoby i miłe i ciekawe no i jest tam ładnie i jest co oglądać ale zyć gdzies w ugandzie czy kenii..."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

olek kan
 • olek kan
 • 30.06.2012 21:00

A ja mam pytanie, skoro nasza reprezentacja tak dobrze zagrała to czemu Smuda odchodzi???

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 29.06.2012 19:11

Zachwycają się ME tylko idioci i matoły z PO. Potrzebne one nam były, jak świni kamizelka!

Teraz przyjdzie nam to spłacać przez pokolenia - a były tylko dwa tygodnie ubawu.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
 • konio
 • 29.06.2012 17:53

PiS nie może pogodzić sie z faktem,że EURO 2012 stało się największym socjologicznym zjawiskiem od czasów Solidarności.Okazuje się również,że Polacy są Europejczykami w pełnym tego słowa znaczeniu,a nie zaściankowym,ksenofobicznym narodem,którego tożsamość zależy jedynie od utożsamiania się z historyczną martyrologią.Dlatego też nie należy dziwić się słowom posłów PiS,bo to,co legitymizuje istnienie ich partii,zostało zdominowane przez zabawę,fetę uśmiech,a niejednokrotnie i przez dumę Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
juzek
 • juzek
 • 29.06.2012 14:51

100 miliardów to koszt tej imprezy na każdego obywatela tak po 20 000 tysięcy wypadnie zapłacić potem stadiony do sprzedaży lub pod młot pneumatyczny pójdą z braku kasy na utrzymanie tych gigantów bo chyba nikt tego kukułczego jaja nie zechce

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 29.06.2012 10:52

trzeba docenić ze nasz biedny kraj potrafił zorganizowac tak piękne mistrzowstwa... i podziękować kibicom{ bo jak nasi kopacze grali kazdy widział 3 lata przygotowań i miliony w błocie i nadal nie mamy zaczątków drużyny. tak bedzie póki nasze kluby bedą 5 kategorii a nie walczyc jak równy z równym z realem barcelona manchesterami juwentusem itd co niegdyś czynil legia górnik i widzew''

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 28.06.2012 14:23

Eeee , tam
Krytykują tylko znawcy z Pislandii. Zobaczycie co się będzie działo od poniedziałku , zmasowana krytyka , dramat , kompromitacja , skandal ------Kaczyński już zapowiedział konferencje prasowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.