Facebook Google+ Twitter

Euro 2012: Siedziba Międzynarodowego Centrum Nadawczego w Warszawie

UEFA, wraz ze swą spółką UMET, podjęła decyzję o wyborze Międzynarodowego Centrum Expo XXI w Warszawie na siedzibę Międzynarodowego Centrum Transmisyjnego (IBC) UEFA Euro 2012™.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:WSoS_2008_Warsaw_-_0._Warszawskie_Centrum_EXPO_XXI.JPGDecyzja o siedzibie IBC w Warszawie została podjęta po wnikliwych badaniach przeprowadzonych w obu krajach organizujących turniej oraz po szczegółowej ocenie różnych lokalizacji w Warszawie i Kijowie.

Ocena uwzględniała następujące kryteria: infrastruktura techniczna (przestrzeń, zasilanie, wytrzymałość podłogi na obciążenia, wysokość dachu itd.); infrastruktura dodatkowa lokalizacji (strefy bufetowe, toalety, powierzchnia magazynowa, parkingi, powierzchnia dla nadajników satelitarnych, itd.); udogodnienia poza terenem IBC (restauracje, supermarkety, apteki, szpitale, pralnie, itd.); transport publiczny, zakwaterowanie pod względem ilości, jakości oraz cen;
współpraca i komunikacja w zakresie zarządzania; względy finansowe.

Początkowo UEFA wskazywała Sport Palace w Kijowie jako miejsce, w którym znajdzie się IBC. Jednak po wnikliwej analizie i ocenie UEFA zwróciła uwagę na istotne zalety logistyczne zlokalizowania IBC w Warszawie. A w szczególności umiejscowienie w środeku Europy, co daje krótszy czas podróży i bardziej regularne połączenia lotnicze z Europą Środkową, skąd większość nadawców będzie podróżowała. Dla wielu nadawców dojazd pracowników do IBC w Warszawie będzie znacznie łatwiejszy. Zakwaterowanie: znacznie lepsze baza hotelowa oraz niższe stawki noclegowe. Tymczasowy transport materiałów transmisyjnych, odprawy celne i pozwolenia na pracę: z uwagi na członkostwo Polski w Unii Europejskiej, procedury (tymczasowego) przewozu materiałów transmisyjnych przez nadawców, odprawy celne oraz pozyskanie pozwoleń na pracę będą mniej skomplikowane, zwłaszcza dla nadawców z państw Unii Europejskiej, którzy stanowią najliczniejszą grupę

Powyższe logistyczne i operacyjne korzyści zadecydowały o wyborze Warszawy jako siedziby Międzynarodowego Centrum Nadawczego UEFO Euro 2012™.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.