Facebook Google+ Twitter

Euro 2012. Sprawdź, ile zarobią piłkarze za awans i zwycięstwo w turnieju

Niektóre federacje już określiły wysokość premii dla piłkarzy za awans do Euro 2012. Poznaliśmy też kwotę, jaką Niemcy otrzymają za zwycięstwo w przyszłorocznym turnieju.

Jak podaje przegladsportowy.pl, za zwycięstwo w Euro 2012, każdy z niemieckich piłkarzy otrzyma 250 tys. euro. Premie za sam awans zawodnicy już otrzymali. Otrzymali oni po 18 tys. euro, za każde spotkanie na jakie zostali powołani. Dzięki takiemu sposobowi premiowania, Tim Wiese, który w eliminacjach nie zagrał ani minuty, zarobił za awans... 162 tys. euro.

Z kolei Portugalczycy, którzy o awans na Euro 2012 będą musieli walczyć w barażu z Bośnią i Hercegowiną, otrzymają za wygraną w tym dwumeczu po 100 tys. euro na "głowę".

Drużyny zgarną również pieniądze od UEFY - organizacja przewidziała 196 mln euro do podziału. Już za sam udział w turnieju ekipy dostaną po 8 mln euro. Drużyna, która rozegra wszystkie spotkania, otrzyma 23,5 mln euro. Nowością jest "nagroda" za trzecie miejsce w grupie - 1 mln euro. W ten sposób UEFA chce wyeliminować mecze "o nic".

Źródło:
przegladsportowy.pl


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.