Facebook Google+ Twitter

EURO 2012: Stadion Narodowy już otwarty!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-01-29 22:29

Wielka radość i ogromne emocje towarzyszyły otwarciu Stadionu Narodowego w Warszawie.

Stadion Narodowy / Fot. Przemysław Jahr/domena publicznaNajwiększa arena w Polsce pomieści ponad 58 tysięcy kibiców. Na parkingu może zaparkować prawie 8 tysięcy aut. Oprócz tego wybudowano 800 miejsc dla vipów i 106 dla niepełnosprawnych. Dach całej konstrukcji ma około 4 hektary, zaś iglica waży 100 ton i osiąga 80 metrów długości! Murawa jest ogrzewana i nawadniana. Polacy nie kryją ekscytacji Stadionem Narodowym.

Fascynujący, wspaniały, ogromny, niesamowity - takie przymiotniki można usłyszeć od gości, którzy mieli zaszczyt być na oficjalnym otwarciu obiektu. Punktualnie o godzinie 14, osoby, które posiadały specjalny bilet, mogły przyjść i obejrzeć świeżo wybudowany stadion.

"Możemy być dumni z tego stadionu. On jest w czołówce stadionów, jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w Europie" - powiedział Zbigniew Pszczulny, projektant Stadionu Narodowego, w wypowiedzi dla Faktów TVN.

Jeszcze przed rokiem zastanawiano się, czy aby na pewno zdążymy wybudować tak ogromną budowlę przed Euro 2012. Wielu podchodziło do tego bardzo sceptycznie, a tutaj okazuje się, że już za 2 tygodnie prawdopodobnie odbędzie się pierwszy mecz!

Jaka jest Wasza opinia? Czekamy na dyskusję w komentarzach!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.