Facebook Google+ Twitter

Euro 2012. Tłumy w warszawskiej Strefie Kibica

W sumie już 750 tys. osób odwiedziło warszawską Strefę Kibica od czasu rozpoczęcia Mistrzostw Europy. Kibice chętnie przychodzą, aby oglądać transmisje spotkań, a także bawić się wspólnie przy muzycznych rytmach wykonywanych przez różnych artystów. Już dzisiaj na telebimach fani obejrzą dwa spotkania: Ukraina-Francja oraz Szwecja-Anglia. Wcześniej, w strefie koncert zagra Mateusz Krautwurst.

Strefa Kibica w Warszawie / Fot. PAP/Paweł Supernak"Strefa Kibica w Warszawie bije rekordy popularności. Do wczoraj łącznie bawiło się w niej 750 tys. osób" - poinformowała prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas piątkowej konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki. Największa liczba fanów piłkarskich zawitała do strefy w czasie meczów Polska - Grecja (77 tys.) oraz Polska - Rosja (75 tys.).

Prezydent Warszawy podkreśla, że poza transmisjami ze spotkań turnieju Euro 2012, ludzie przychodzą także posłuchać muzyki granej przez polskich i zagranicznych wykonawców. Dużym plusem jest także dobre zaopatrzenie strefy w punkty gastronomiczne, które cieszą się dużą popularnością. Według danych ratusza, znajdujące się w strefie 82 punkty gastronomiczne, w przeciągu ostatniego tygodnia, miały duże problemy z serwowaniem klientom na bieżąco tradycyjnych polskich dań - donosi serwis eurosport.pl.

"Nawet w dniach bez meczu w Warszawie też są tłumy. Wczoraj, przykładowo, strefę odwiedziło prawie 40 tys. osób" - wyraża swoje zadowolenie Gronkiewicz-Waltz. Ponadto, wszyscy kibice, w razie nagłej niedyspozycji, są pod opieką 38 pracowników medycznych. "Odnotowano 30 interwencji, cztery osoby odwieziono do szpitala. Były to niegroźne urazy. Poszkodowani zostali potem zwolnieni do domów" - kończy prezydent stolicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.