Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 tylko w Polsce?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-03 07:34

"Gazeta Prawna" pisze, że UEFA dopuszcza możliwość zorganizowania Euro 2012 wyłącznie na sześciu polskich stadionach. Mogłoby do tego dojść, jeśli przygotowania na Ukrainie zakończyłyby się klapą. Niektórzy eksperci ostrzegają jednak, że takie rozwiązanie byłoby dla naszego kraju nieopłacalne.


Cezary Kaźmierczak z Centrum imienia Adama Smitha mówi dziennikowi, że koszt rozegrania jednego meczu w Polsce sięga już 100 milionów euro, jeśli policzymy wszystkie związane z nim wydatki. - Już teraz wiadomo, że na tym turnieju nie zarobimy - mówi Kaźmierczak.

Odmienne zdanie ma jednak Jacek Bochenek z Deloitte. Według niego organizacja Euro przyniesie Polsce długotrwałe korzyści. - Nowa infrastruktura to nasza wędka, na które złowimy kolejne duże imprezy - uważa Bochenek.

"Gazeta Prawna" dodaje, że możliwe jest jeszcze inne rozwiązanie, co przyznał sam szef UEFA Michel Platini. Mistrzostwa mogą zostać rozegrane niesymetrycznie - to znaczy większość meczów w Polsce, a na Ukrainie impreza odbywałaby się tylko w dwóch miastach, gdzie stadiony są już gotowe - Doniecku i Dniepropietrowsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.