Facebook Google+ Twitter

Euro 2012: Ukraina ma problemy z modernizacją lotniska we Lwowie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-21 09:01

Opóźnia się rozpoczęcie modernizacji lotniska we Lwowie na Ukrainie. Dotąd nie podpisano porozumienia z amerykańską firmą IMTC-MEI, która w listopadzie wygrała przetarg na tę inwestycję. Port lotniczy to drugi po stadionie obiekt we Lwowie, którego budowa jest konieczna, aby zorganizować w mieście Euro 2012.

Dziennik "Kommersant" pisze, że umowa miała być podpisana w ciągu dwóch tygodni od przetargu, który odbył się na początku listopada. Amerykanie wysunęli jednak dodatkowe warunki - żądają państwowych gwarancji dla inwestycji, obniżenia podatków, a także modyfikacji projektu. Gazeta podkreśla, że strona ukraińska nie jest zobowiązana do takich ustępstw, bowiem Amerykanie, biorąc udział w przetargu, zgodzili się na obecne warunki.

Ukraińskie Ministerstwo Transportu tłumaczy, że nie jest gotowe do takich kroków, a jeśli IMTC nie odpowiadają takie zasady, to są inni chętni do inwestowania w lwowskie lotnisko. Jedynym konkurentem Amerykanów w listopadowym przetargu była polska spółka ABM Wschód.

Budowa lotniska we Lwowie miała się rozpocząć już we wrześniu, a ostateczny termin oddania do użytku terminalu to styczeń 2012 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.