Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12318 miejsce

Euro 2012. Ukraińskie psy i koty zabijane w ruchomych krematoriach

Ukraina od dawna boryka się z problemem bezpańskich zwierząt. W 2010 roku w samym Kijowie było ich 50 tys. Od czasu ogłoszenia, że nasi wschodni sąsiedzi zorganizują z Polską Euro 2012, nie przestają pojawiać się informacje o masowym zabijaniu bezdomnych zwierząt.

 / Fot. Nhandler/CC BY 2.5W Lisiczańsku, położonym we wschodniej części kraju, lokalne władze wymyśliły szczególnie brutalny sposób rozwiązania sprawy bezdomnych psów i kotów - zwierzęta są palone w tzw. ruchomych krematoriach. Często żywcem.

Urządzenie obsługiwane jest przez trzy osoby: kierowcę, operatora pieca oraz przez ostatnią osobę, która obezwładnia zwierzęta. Sparaliżowane stworzenia wrzucane są do pojemnika. Gdy tylko pojazd "uzbiera" 40 kg zwierząt, palą czworonogi, gdy te są jeszcze żywe. W piecu utrzymuje się temperatura 900 st. C.

 / Fot. w24Koszt takiego urządzenia to prawie 200 tys. hrywien (ok. 66 tys. zł). Te pieniądze można by było równie dobrze przeznaczyć na schroniska, sterylizacje czy na znalezienie domów dla bezpańskich zwierząt. Na humanitarne rozwiązania zabrakło jednak pieniędzy.Dyrektor UEFA Euro 2012 Martin Kallen zwrócił się do strony ukraińskiej o zaprzestanie tych metod, jednak nikt nie zainteresował się sprawą na poważnie. Działania ukraińskich władz spotkały się z ogromnymi protestami w internecie. Obrońcy praw zwierząt stworzyli petycję, którą podpisało już ponad 370 tys. osób. Nawołują do bojkotu imprezy piłkarskiej.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

mm
 • mm
 • 03.03.2012 19:06

Do :olek 18.10.2011 08:13 "Obrońcy praw zwierząt stworzyli petycję, ... Nawołują do bojkotu imprezy piłkarskiej". - jakież to dziwne że obrońcy praw zwierząt stają się aktywni jak już sie zacznie coś dziać. dlaczego obrońcy praw zwierząt nie podejmą akcji usunięcia bezdomnych psów i kotów w sposób humanitarny tylko teraz wrzeszczą. nie przeszkadzało im do tej pory obcowanie z brudnymi włóczącymi się zwierzętami? " Czy ty człowieku myślisz,że obrońcy praw zwierząt sr... pieniędzmi??Praktycznie wszytskie orgaizacje pro-zwierzece sa non-profit, czyli nikt tam nie zarabia, a fundusze uzyskiwane od osob o dobrym sercu sa przeznaczone na pomoc zwierzetom. Zwierzęta trzeba gdzies umieścić utrzymać,czego organizacje te na taka skale nie maja najmniejszych szans zrobic, a to, że doszło do takiego namnożenia psow i kotow ,jest winą Państwa, które ma nieporadne prawo i nie prowadzi programu sterylizacji, kastracji oraz nie wprowadza zaostrzeń oraz edukacji dla ludzi, którzy bezmyślnie tym zwierzętom pozwalaja się mnożyć.Myslisz, z3e one chca byc brudne glodne i wloczyc sie? To ludzie im zgotowali ten los, a takie rozwiazania jak wprowadza Ukraina juz byly w historii, ludzkość od zawsze chyba gnębi inne gatunki, rasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nie podam
 • nie podam
 • 19.10.2011 21:35

g......e j,............ane bym ich tam wrzucila niech sie w piekle spala

Komentarz został ukrytyrozwiń
To je Polsza!
 • To je Polsza!
 • 19.10.2011 09:39

@Grzegorz Wink

No to trzeba się zdecydować: albo jest się dziennikarzem pełną gębą albo nie, są pewne zasady...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Paranoja! Oglądałem kiedyś film pochodzący z Chin na którym maltretowano psy. Do czego ludzie są zdolni...?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@To je Polsza!
Autorka pisze: "Na humanitarne rozwiązania zabrakło jednak pieniędzy."
Dla mnie w tym sformułowaniu nie ma subiektywizmu - rozumiem jednak, że wg Pana/Pani opisana metoda eksterminacji zwierząt również może być uznana za humanitarną?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do To je Polsza! - żeby podając taką informację nie mieć do niej osobistego stosunku i nie wyrażać co się czuje to trzeba być robotem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 18.10.2011 12:32

O boże...

Komentarz został ukrytyrozwiń
To je Polsza!
 • To je Polsza!
 • 18.10.2011 10:34

Dziennikarz nie ma prawa w podawanej informacji być subiektywny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
do To je Polsza!
 • do To je Polsza!
 • 18.10.2011 08:14

dziennikarstwo obywatelskie to nie tylko sama informacja, nie wiem, jak w takiej sprawie mozna by uzyc innych slow, ale coz haters gonna hate, pozdro

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek
 • olek
 • 18.10.2011 08:13

"Obrońcy praw zwierząt stworzyli petycję, ... Nawołują do bojkotu imprezy piłkarskiej". - jakież to dziwne że obrońcy praw zwierząt stają się aktywni jak już sie zacznie coś dziać. dlaczego obrońcy praw zwierząt nie podejmą akcji usunięcia bezdomnych psów i kotów w sposób humanitarny tylko teraz wrzeszczą. nie przeszkadzało im do tej pory obcowanie z brudnymi włóczącymi się zwierzętami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.