Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 w Gdańsku. Korzystaj z bezpłatnego transportu

Wybierasz się na Euro 2012 do Gdańska? Zostawiasz samochód w domu i masz zamiar korzystać z komunikacji miejskiej? Miasto proponuje bezpłatne przejazdy. Sprawdź, czym i kiedy pojedziesz za darmo.

 / Fot. Damian MakutunowiczNie jest tajemnicą, że podczas turnieju Euro 2012 ruch na ulicach miast-organizatorów będzie o wiele większy, niż w normalnym okresie. Na pewno będzie można spotkać wielu przyjezdnych kibiców oraz samych miejscowych, którzy wyjdą z domu, aby poczuć atmosferę mistrzostw w inny sposób, niż przed telewizorem. To wszystko spowoduje, że część ludzi przesiądzie się zapewne do komunikacji miejskiej.

Darmowe autobusy i tramwaje


Na to przygotował się Gdańsk. Jak informuje ztm.gda.pl, będą kursowały specjalne autobusy oraz tramwaje. Z dworca głównego będzie można dojechać do stadionu kolejką SKM. Co więcej, w wybranych przypadkach z komunikacji będzie można skorzystać bezpłatnie. Aby mieć takie przywileje należy jednak spełnić pewne warunki. A dokładnie należeć do którejś z grup, które będą miały zagwarantowane bezpłatne poruszanie się po mieście.

Pierwszą grupą, która będzie uprawniona do bezpłatnych przejazdów, są posiadacze biletów na mecze Euro 2012 w Gdańsku lub oficjalnego dowodu rezerwacji 10, 14, 18, 22 czerwca 2012. Takie osoby będą mogły podróżować tramwajami oraz autobusami w dzień meczu w godzinach 00:00 - 24:00 oraz do godz. 12 dnia następnego.

W okresie od 1 kwietnia do 15 lipca 2012 za darmo mogą jeździć osoby akredytowane przez UEFA, czyli: wolontariusze UEFA, pracownicy UEFA oraz przedstawiciele mediów związanych z turniejem. Aby nie płacić za przejazd, wystarczy pokazać identyfikator (akredytację) wydany przez UEFA, zawierający piktogramy autobusu i tramwaju.

Od 4 czerwca na darmowe przejazdy autobusami i tramwajami będą mogli liczyć wolontariusze miejscy. Takie osoby muszą posiadać odpowiedni identyfikator wydany przez Urząd Miejski w Gdańsku wraz z dowodem tożsamości. W taki sposób wolontariusze będą mogli jeździć do 2 lipca.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.